×

Przeczytałam w sierpniu


Kolejny wakacyjny miesiąc, kolejny pełen lektur. W sierpniu przeczytałam...

70/2020

Obiecasz mi- Diana Brzezińska


Ostatni część trylogii o Krystianie Wilku i Adzie Czarneckiej.

Podkomisarz Krystian budzi się obok martwej dziewczyny i myśli, że to on jest mordercą. Dzwoni do koleżanki z pracy, profilerki Ady, która pomaga mu się ukryć. Ich relacja wciąż jest skomplikowana.
Finałowa, ale wydaje mi się, że najsłabsza część tej historii. Ilość nieprawdopodobnych zdarzeń była zbyt duża, ale tak polubiłam tę parę, że ocena jest ostatecznie dobra. 

Ocena: 6/10
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2020; stron: 456; kategoria: thriller, kryminał. 

71/2020
Bodaj Budka- Natałka Babina

Czy jestestwo człowieka zmienia się w zależności od tego, jak inni nas nazywają albo jak sami siebie nazywamy? Czym ono jest? Na czym polega?

Dziwna opowieść, która jest trochę jak ze snu. Rzeczywistość przeplata się tu ze scenami SF, a z każą kolejną stroną, czytelnik nie wie dokąd to wszystko zmierza. Przeczytajcie moją pełną recenzję.
Ocena: 7/10
Wydawnictwo: Rebis; rok: 2020; stron: 304; kategoria: realizm magiczny. 

72/2020
Kaprys milionera- Izabella Frączyk, Jagna Rolska


Książka, którą zabrałam na wakacje i męczyłam prawie cały tydzień. 
Emil Kastner jest bogatym przystojny i znudzony życiem. Podczas spotkania z najlepszymi przyjaciółmi, przyjmuje zakład, w którym obiecuje zrobić z brzydkiej dziewczyny prawdziwą piękność. Danka Popiołek jest otyłą kasjerką w dyskoncie sieci Bonus. W wyniku serii dziwnych zdarzeń zostaje wplątana w morderstwo swojej współlokatorki i przypadkowo staje na progu mieszkania Emila. Ten widzi w niej idealną kandydatkę do przemiany w księżniczkę. 
Słabe to było. Przewidywalne i nudne. Nie bawiłam się przy tym, raczej byłam zniesmaczona. Historia, która nigdy nie mogłaby się zdarzyć.
Ocena: 4/10
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; rok: 2020; stron: 472; kategoria: powieść obyczajowa, romans. 

73/2020
Inni mają lepiej- Krystyna Mirek

Czasem życie potrafi się tak szybko zmienić. Latami nic się nie dzieje ważnego, a jednego dnia wszystko może się wywrócić do góry nogami. Wiedział, że kiedy wstanie świt nic już nie będzie takie jak wczoraj. I cieszył się z tego. Kiedyś sądził że inni maja lepiej. Łatwiej układa im się życie. Dziś jednak czuł się największym szczęściarzem. Miał swoje życie własne błędy ale też szansę by je naprawić i zacząć od nowa. To było bardzo cenne.

Kolejna książka, którą zabrałam na urlop i dla tej zarwałam noc!
Trzy koleżanki. Znają się, bo ich córki zakumplowały się w przedszkolu. Zuza samotnie wychowuje córkę Marysię i opiekuje się schorowanym ojcem. Natalia z partnerem po rozwodzie wychowuje córkę Lilkę, a Jagoda ma trójkę dzieci, męża, firmę i wydaje się, że nie ma żadnych problemów. Każdej z nich wydaje się, że inni maja lepiej, że dla nich nie ma już nic dobrego. Pewnego dnia Jagoda proponuje koleżankom i ich rodzinom wspólny wypad w góry...
Świetna powieść o tym , jak pozory mogą mylić. Ile pokazujemy światu, a ile chowamy w sobie. Krystyna Mirek znów wykazała się świetną znajomością ludzkich charakterów. Zdecydowanie warto przeczytać. 
Ocena: 7/10
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2020; stron: 320; kategoria: powieść obyczajowa.

74/2020
Gentleman numer dziewięć- Penelope Ward

Nie przytrafi ci się nic wspaniałego, jeśli będziesz non stop siedzieć w domu.

Amber, Rory i Channing przyjaźnili się od zawsze. Chłopcy obiecali sobie, że żaden z nich nie będzie podrywał Amber. Jednak gdy Channing wyjeżdża na studia, to Rory zostaje chłopakiem Amber. Po latach jednak ją zostawia, a dziewczyna obiecuje sobie, że na jakiś czas daje sobie spokój z mężczyznami. Wtedy do miasta wraca Channing i podnajmuje pokój u Amber. Ta z kolei, za radą koleżanki zamierza leczyć się metodą klin-klinem i próbuje umówić się z chłopakiem do towarzystwa z ekskluzywnej agencji towarzyskiej. Channing nie może pozwolić by ktoś skrzywdził jego przyjaciółkę i podszywa się pod Gentlemana Nr 9.
Przyjemne czytadełko na czas urlopu. Typowy romans, ale czasem potrzeba takiej lektury dla czystej rozrywki.
Ocena: 6/10
Wydawnictwo: EditioRed; rok: 2019; stron: 288; kategoria: romans. 

75/2020
Miłość online- Penelope Ward
Gdy wszystko ma się podane jak na tacy, to nie zostaje już nic ekscytującego. Nic, na co można byłoby czekać.

Kolejny lekki romans na wakacje. 
Ryder, przystojny syn producenta filmowego i playboy przeglądając stronę z sekskamerkami trafia na profil pięknej Montany. Dziewczyna ujmuje go nie swoim wyglądem, a wspaniałym głosem i grą na skrzypcach. Rozpoczyna prywatną rozmowę, a dziewczyna okazuje się dobrą, inteligentną rozmówczynią. Wkrótce ich więź zaczyna być coraz silniejsza...
Ocena: 6/10
Wydawnictwo: EditioRed; rok: 2019; stron: 312; kategoria: romans. 

76/2020
Śmierć i Małgorzata- Joanna Łopusińska


Świetny debiut i doskonały thriller psychologiczny. Młody lekarz zostaje zaproszony przez swoją byłą narzeczoną do jej rodzinnego mieszkania. Gdy zjawia się tam rano, w pokoju dziewczyny zastaje jej zwłoki. Kto zabił Małgorzatę? Przeczytajcie pełną recenzję. 
Ocena: 7/10
Wydawnictwo: Rebis; rok: 2020; stron: 404; kategoria: thriller psychologiczny.

77/2020
Rytuał- Greta Drawska


Pierwszy tom serii z prokurator Wandą Just i podkomisarzem Piotrem Dereniem. 
Na Pojezierzu Drawskim zostają znalezione zwłoki, a właściwie sama głowa przybita włócznią do drzewa, a korpus zostaje znaleziony w jeziorze. Wszystko wskazuje na mord rytualny. Jak potoczy się śledztwo? Tutaj przeczytacie całą recenzję. 
Ocena: 7/10
Wydawnictwo: Znak Liternova; rok: 2020; stron: 368; kategoria: kryminał. 

78/ 2020
Jak nie zostałam influencerką- Majka Nowak


Książka tajemniczej Majki Nowak. Kim jest autorka?
Nie wiadomo, ale wiadomo kim chciałaby zostać Kaśka. Zwolniona z pracy postanawia zostać Influencerką. Nic przecież trudnego wrzucić kilka zdjęć do internetu i ciągnąć z tego grubą kasę. Komputer i telefon ma, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby robić karierę. Co może pójść nie tak?
Książka momentami jest na siłę śmieszna, trochę przerysowana, ale ogólnie pokazuje prawdę o świecie Instagrama. To ciężka praca i nie wystarczy po prostu wrzucać jakiś fot co kilka dni. Trzeba mieć pomysł, wiedzę i poświęcić sporo czasu, by prezentować odbiorcom wartościowe treści. 
Ocena: 5/10
Wydawnictwo: FILIA; rok: 2020; stron: 256; kategoria: literatura obyczajowa/komedia. 

79/2020
Randka z wrogiem- Ludwika Zacharasiewicz


To zapis wspomnień Ludwiki Zacharasiewicz. Tytuł sugeruje jakąś romantyczną historię, ale to zupełnie inna opowieść. Młoda Ludwika pochodząca z dobrego domu, podczas wojny decyduje się pracować w konspiracji przeciwko Niemcom. Po wyzwoleniu, także przeciwko Rosjanom i zostaje podwójną agentką. 
Trudno jest oceniać tę książkę, ale nie spodobała mi się opowieść Ludwiki. Pokazuje ona obraz niedojrzałej dziewczyny, która sama nie do końca wiedziała dokąd zmierza i nie zdaje sobie sprawy z powagi czy niebezpieczeństwa swojego położenia. Fakty i historia, która nie zachwyci czytelnika. 
Ocena: 4/10
Wydawnictwo: PWN; rok: 2017; stron: 136; kategoria: literatura faktu. 

W sierpniu przeczytałam około 3316 stron.
Najlepszą lekturą był świetny debiut Grety Drawskiej, czyli Rytuał, najgorszą zaś niesmaczna komedia Izabelli Frączyk i Jagny Rolskiej czyli Kaprys milionera.

Na moje półki w sierpniu trafiły książki do recenzji: Jak być szczęśliwym, Siedem czarnych mieczy i Miś Fantazy.

Nie zawsze trafi się na dobra lekturę. Bywa i tak, że książka nas rozczaruje. Warto jednak zawsze sięgać po następną, bo ta kolejna może nas przenieść do cudownego świata wyobraźni i przygody. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger