×

Lektury maja

Majowych lektur było zaledwie pięć. Czy były dobre?


33/2019
Za zamkniętymi drzwiami- B.A. Paris

Nic nie pozbawia nas sił równie skutecznie jak strach.

Światowy bestseller z dobrymi recenzjami.
Grace i Jack to z pozoru idealne małżeństwo. On pracuje jako adwokat, specjalizuje się w obronie ofiar przemocy domowej. Ona zajmuje się domem, po ślubie zrezygnowała z pracy zawodowej. Nikt jednak nie wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwi. Nikt nie wie, że Jack przeklucza je za Grace i wzięzi swoją żonę...
Miałam duże oczekiwania co do tej książki, ze względu na jej wysokie oceny. Zawiodłam się totalnie. Książkę może i szybko się czyta, ale jest mocno przewidywalna. Już po kilku stronach wiedziałam, że Grace jest więziona i kto pomoże jej uciec. Zadziałał marketing i książka stała się bestsellerem, chociaż wcale nie jest dobrą lekturą.
Wydawnictwo:Albatros; rok: 2017; stron: 304; kategoria: thriller.

34/2019
(Nie) piękność. Ile warta jest twoja uroda?- Natasza Socha 

Człowiek brzydki całe życie próbuje udowodnić światu swoją wartość. Wchodzi na wyższe góry, przepływa dłuższe rzeki, skacze na głębsze wody. A tak na koniec jest oceniany przez pryzmat błękitu swoich oczu i długości nóg.

(Nie)piękność jest po prostu piękna. Historia dwóch kobiet i ich spojrzenia na piękno-brzydotę. Przeczytajcie pełną recenzję.
Wydawnictwo:Edipresse; rok: 2019; stron: 304; katgoria: powieść obyczajowa.

35/2019
Maszyna szczęścia- Katie Williams

Najokrutniejsze są kary, które wymierzamy samym sobie.

Firma Apricity stworzyła maszynę, która daje wskazówki, co zrobić by być szczęśliwym. Rozwód z żoną, jedzenie mandarynek, klejenie modeli. Szanse na uszczęśliwienie się po zastowowaniu porad sięgają 99,97%. Pearl pracuje w firmie od lat- zajmuje się szczęściem, a jednak jej syn, specjalnie się głodzący, wydaje się być nieszczęśliwy.
Pomysł na oparcie fabuły książki o maszynę szczęścia jest rewelacyjny. Jednak potencjał nie został tu w pełni wykorzystany. Maszyna jest jakby tłem dla osobistych problemów bohaterów. Ich rozterek zawodowych, miłosnych i problemów okresu dorastania. Powieść nie ma wartkiej akcji, jest raczej zlepkiem scen, z tórych czytelnik musi sam sobie poskładać obraz.
Książka mnie nudziła. Naprawdę z trudem przez nią przebrnęłam. Oczarowałą mnie okładka, zachwycił pomysł na maszynę szczęścia, ale jego realizacja mocno zawiodła.
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 330; kategoria: fantastyka.

36/2019
Odcień północy- L.J.Shen

W kochaniu ludzi i byciu kochanym chodzi też o to, by o nich dbać, nawet jeśli cię wkurzają.

L.J.Shen znana jest jako autorka współczesnych romansów. Na okładkach jej powieści znajdziemy zazwyczaj przystojnych, przyciągających wzrok mężczyzn, a w środku- emocjonujący romans, ale nie płytki i przewidywalny, a z czasem naprawdę skomplikowanymi bohaterami. I tym razem autorka nie zawiodła moich oczekiwań.
Indie potrzebuje pieniędzy. Pilnie. Mieszka z bratem i jego rodziną. Jest zdesperowana, bo brakuje im na opłaty i podstawowe produkty. Weźmie też każdą pracę. Nawet pilnowanie podczas trasy koncertowej, rozkapryszonej, uzależnionej od alkoholu i narkotyków gwiazdy rocka. Nieziemsko przystojny Alex Winslow przeżywa właśnie osobisty i twórczy kryzys. Zdradzony przez narzeczoną nie potrafi sam zapanować nad własnym życiem, a jego kariera wisi na włosku. Ma ostatnią szansę- światową trasę koncertową i kontrakt na nową płytę. Zachować trzeźwość ma pomóc mu Indie, a przy okazji nie powinna ona się w nim zakochać...
Jest w tej powieści wszystko co tworzy idealny romans: bad boy, niebanalna historia, napięcie pomiędzy bohaterami i problemy, z którymi się zmagają. I chociaż wiemy, że przecież na końcu i tak będą razem, to czytanie tak zbudowanej powieści jest przyejmnością. Znów na początku powieści znajdziemy playlistę piosenek, które możemy słuchać podczas czytania. Nie oceniaj książki po okładce- to hasło znów sprawdzi się w przypadku tej autorki.
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 368; kategoria: romans.

37/2019
Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie- Agnieszka Maciąg

Życie jest podróżą poprzez wzgórza i doliny. Każda z nas znajduje się czasem na szczycie i czuje się spełniona, a innym razem, stojąc w zacienionej dolinie, ma poczucie, że nie da rady wspiąć się na kolejne wzniesienie. Ale przezwycięża lęk i idzie dalej. Odnajduje w sobie siłę, by pokonać przeciwności i zdobyć kolejny szczyt.

Powyższymi słowami rozpoczyna się ten poradnik. Znajdziemy w nim sześć działów: dieta, uroda, wewnętrzna harmonia, joga, natura i piękno. Autorka dzieli się z nami swoimi sposobami na kobiecą siłę, osiąganą poprzez połączenie tych wszystkich elementów. Mówi o sile natury i o tym, jak nasze codzienne wyobry mają wpływ na całe życie. Wspaniała lektura, do której z pewnością będę wracała.
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2015; stron: 296; kategoria: poradnik- zdrowie i uroda.

Nowe na półce: Od wydawnictw otrzymałam (Nie)piękność - Nataszy Sochy oraz Oszukaną- Magdy Stachuly.
Wygrałam w konkursie Muzykę dla Ilse- Ewa Formella.
W wymianie bibliotecznej zdobyłam: Za zamkniętymi drzwiami- B.A. Paris, Będzie bolało- Adam Kay i dla dzieci Bracia Koala:Nowy sąsiad- Henrietta Stickland i Małe wróżki: Zaczarowany klub kucyka- Sophie de Mullenheim

W maju dwie książki bardzo mnie zawiodły, ale już mogę powiedzieć, że czerwiec był o wiele lepszy. Czekacie na kolejne podsumowanie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger