×

Lektury kwietnia


Osiem kwietniowych lektur. O tylu Wam dziś opowiem...


25/2019
Zimowy żołnierz- Daniel Mason

Piękna historia miłości i medycyny z I wojną światową w tle. Młody lekarz polskiego pochodzenia zaciąga się do wojska. Zostaje wysłany do leniwego miasteczka w sercu Karpat. Przeczytajcie pełną recenzję. 
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS; stron:384; rok: 2019; kategoria: powieść obyczajowa. 

26/2019
Gdyby ulica Beale umiała mówić- James Baldwin

Ludzie spoglądają na nas jak na zebry. A jak wiecie, jedni lubią zebry, a drudzy nie. Ale nikt nie pyta zebry o zdanie.
Historia miłosna z wątkiem rasowym w tle.
Nastoletnia Tish jest w ciąży, a jej chłopak Fonny trafia do więzienia oskarżony o gwałt. W amerykańskim społeczeństwie lat 70. nikt nie pyta czarnoskórych co mają na swoją obronę. Tish wraz z rodziną próbują wyciągnąć chłopaka z więzienia. 
Jestem zawiedziona tą książką. Ani nie był to pełen emocji romans, ani rzecz o nierówności rasowej. Każdy z tych wątków jakby lekko zaczęto, a niedokończony. 
Wydawnictwo: Znak; rok: 2019; stron: 256; kategoria: powieść obyczajowa.

27/2019
Raj- Marta Guzowska

Jak jest naprawdę, nie ma żadnego znaczenia. Zresztą: co to znaczy "naprawdę". Prawdziwe jest to, co myślą inni. 

Rewelacyjna powieść! Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu. Autorka trzyma w napięciu przez całą historię i trafnie dobiera bohaterów. Sześć osób zamkniętych na noc w centrum handlowym, bez kontaktu ze światem zewnętrznym, bez nadzoru. Jak się zachowają? Zapoznajcie się z moją recenzją i koniecznie przeczytajcie książkę.
Wydawnictwo: Marginesy; rok: 2019; stron: 492; kategoria: thriller psychologiczny.

28/2019
Miłość z błękitnego nieba- Krystyna Mirek

Płaczą dzieci choć trochę kochane, ludzie, którzy zachowali w sobie przynajmniej ułomek nadziei, że ktoś zareaguje.

Kolejna przyjemna opowieść o miłości od Krystyny Mirek. Angelika przyjeżdża do rodzinnego Krakowa by podpisać umowę dla swojego pracodawcy, a kontrahentem ma być Daniel. Każde z nich chce ugrać jak najwięcej dla siebie. W biznesie wszystkie chwyty są dozwolone, tylko czy miłość również wchodzi w grę? Szerzej o tej książce przeczytacie tutaj. 
Wydawnictwo: Edipresse Książki; rok: 2019; stron: 352; kategoria: powieść obyczajowa. 

29/2019
7 dni w siódmym niebie. Amerykański sen- prawdy i mity- Żaneta Auler

Piękna, ilustrowana wspaniałymi zdjęciami, opowieść o Ameryce. O miejscach, ludziach, życiu w Stanach Zjednoczonych. Przeczytajcie by nabrać ochoty na więcej i na podróż do USA. 
Wydawnictwo: Edipresse Książki; rok: 2019; stron: 400; kategoria: książki popularnonaukowe.

30/2019
Stulecie Winnych: Ci, którzy przeżyli- Ałbena Grabowska

31/2019
Stulecie Winnych: Ci, którzy walczyli- Ałbena Grabowska

32/3019
Stulecie Winnych: Ci, którzy wierzyli- Ałbena Grabowska

Jeśli ktoś tobie coś ofiaruje, miłość, przyjaźń, ba, nawet pieniądze... Bierz... Nie umiesz wziąć - nie umiesz dać...

Wspaniała trylogia! Podchodziłam do tych książek z dystansem, ale kiedy tylko zaczęłam czytać pierwszy tom- przepadłam na dobre. Porywająca historia rodu Winnych, zaczynająca się porodem dwóch bliźniaczek: Marii i Anny oraz wybuchem I wojny światowej. Losy rodziny pokazane są na tle najważniejszych wydarzeń w historii Polski ostatniego stulecia: I i II wojny światowej, czasów PRL i Solidarności, pierwszych wolnych wyborów. Sploty wydarzeń, decyzje, które mają wpływ na życie ludzkie. Wspaniała historia, połknęłam ją w jeden weekend. 
Wydawnictwo: Zwierciadło; rok: 2014-2015; stron: 356, 356, 256; kategoria: powieść obyczajowa. 

Nowe na półce: Otrzymane od wydawnictw: Zimowy żołnierz- Daniel Mason, Jak sobie odpuścić? - James Breakwell, Raj- Marta Guzowska, Jak oswoić Rysia?- Agnès Lestrade
Wymienione podczas Wielkiej Wymiany Książkowej Przeczytaj&Podaj Dalej: Angielski pacjent- Michael Ondaatje, #instaserial o miłości- Nicole Sochacki-Wójcik, Zamień chemię na jedzenie- Julita Bator, Cisza i spokój. Cała prawda o życiu daleko od miasta- Natalia Sosin-Krosnowska, Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy- Paweł Reszka, Randka z wrogiem- Ludwika Zacharasiewicz, Smak miłości- Agnieszka Maciąg.
Wymienione podczas wymiany w bibliotece miejskiej: Lot motyla- Barbara Kingslover, Tamtego lata na Sycylii- Marlena De Blasi, Czarne Skrzydła- Sue Monk Kidd, Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską- Anna Lewandowska, Wiersze dla chłopców, Gang Słodziaków: Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody- Renata Piątkowska. 
Wygrane: Marzycielki- Jessie Burton, Kora, Kora. A planety szaleją- Kamil Sipowicz. 

I to tak w naprawdę dużym skrócie :) Kwiecień był udanym czytelniczo miesiącem. A u Was?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger