×

7 dni w siódmym niebie. Amerykański sen- prawdy i mity

Któż nie marzy by wyjechać do Ameryki? To taka magiczna kraina, która jawi się nam jako raj na ziemi. Raj możliwości. Muszę przyznać, że ja nigdy nie marzyłam o amerykańskim życiu, ale po lekturze tej książki mam ochotę na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. 


Żaneta Auler to Polka, która kilka lat temu wyjechała do USA. Rozkręciła tam dwie firmy: YogaCyclesStudio (studio jogi i spinningu) oraz FunTravel- biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach po Stanach Zjednoczonych- dla Polaków i nie tylko. Autorka w swojej książce zabiera nas w tygodniową podróż po Ameryce.

Dzięki książce odwiedzimy aglomerację, w której Żaneta mieszka czyli Los Angeles i dowiemy się dlaczego mieszkając tam niezbędny jest samochód. Autorka zabierze nas też kawałek dalej do Las Vegas, poprowadzi przez Wielki Kanion i Dolinę Śmierci, a także pokaże Nowy Jork oczami swojej córki, która w tym mieście studiuje. Opowieść obrazują zdjęcia tych miejsc, dzięki czemu łatwiej je sobie wyobrazić. Wszystkie cudowne, na tyle, że ma się ochotę wsiąść w samolot i spędzić tam kilka dni. Książka jest naprawdę pięknie wydana- pełna fotografii zamkniętych w twardej oprawie.

Można powiedzieć, że to swego rodzaju przewodnik, ale to coś więcej. To przepiękna, chociaż nie słodko-cukierkowa opowieść o miejscach i ludziach. Autorka pokazuje nam punkty warte odwiedzenia, ale także opisuje jak żyje się w Ameryce. Dlaczego żeby utrzymać się w Los Angeles najczęściej pracuje się na kilka etatów i nie bierze wolnego? Jaki jest stosunek Amerykanów do łatwego dostępu do broni? Dlaczego wszyscy przestrzegają przepisów drogowych? To tylko niektóre kwestie, na które zwraca się uwagę w tej książce.

Może i Ameryka nie jest rajem na ziemi, może nie żyje się tam wcale tanio i lekko, ale po lekturze tej książki (i po relacji na blogu Pauli Jagodzińskiej z ich podróży- tu praktyczna relacja) zapragnęłam ją odwiedzić. Na razie mogę tylko pomarzyć i w amerykańskim stylu zjeść pancakes na śniadanie ;)

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger