×

DIY: Cztery dekoracje na balkon, które możesz zrobić sama!


Uwielbiam deokorować swój balkon. Latem to przedłużenie salonu. Spędzam tam sporo czasu, gdy jest ciepło, więc chcę by był nie tylko funkcjonalny, ale też ładny. Kupuję więc kwiaty, lampki, doniczki, a czasem zrobię jakąś dekorację sama. Ty też możesz, bo to naprawdę proste!
Tak naprawdę są to nie tylko balkonowe dekoracje, ale równie dobrze te rozwiązania sprawdzą się w domu. 


Namiot dla dziecka

Chociaż balkon jest raczej moim rajem, przewidziałam też miejsce dla dzieci. Mogą się tam chować, mogą się bawić, ukryć przed popołudniowym słońcem. Namiot dla dziecka w kształcie litery A jest najprostszym do wykonania, a jego koszt to około 65 zł. Dokładną instrukcję jak zrobić taki namiot szybko i tanio znajdziecie tutaj. Nie musi stać na balkonie, świetnie sprawdzi się też w dziecięcym pokoju. Ja w tym roku zmieniłam materiał na nowy. 

Regał ze skrzynek

Przy urządzaniu balkonu, kilka lat temu, zastanawiałam się nad miejscem na kwiaty i prawie od początku wiedziałam, że będzie to regał ze skrzynek. Można użyć gotowych, już wyszlifowanych. Kupicie takie w Ikea, są mniejsze i głębsze, ale też sprawdzą się w roli półek (mam takie w sypialni, wystarczy je skręcić, koszt około 40 zł za jedną). Ja kupiłam skrzynki, dość duże i płytkie, na allegro, za około 10 zł/szt. Wyrównałam je papierem ściernym i pomalowałam na wybrane kolory. Później wsytaczyło je tylko umocować na ścianie (u nas za pomocą malutkich haczyków) i gotowe. Regał stoi już czwarty rok, nie chowamy go na zimę. Zalewany jest czesto wodą, gdy podlewam kwiaty, marznie zimą i nic się z nim nie dzieje. 

Świecznik ze słoiczków

Oryginalna ozdoba. Świecznik ze słoiczków po malutkich jogurcikach. Są śliczne, więc nie chciałam ich wyrzucać. Kupiłam wiklinowe kółko, trochę sznurka i w prosty sposób zrobiłam ciekawą dekorację na balkon. Instrukcję jak zrobić świecznik/lampion ze słoiczków po jogurtach znajdziecie tutaj. 

Makramowy kwietnik

Moje najnowsze rękodzieło. Projektując balkon w stylu boho, makramy to było moje must have. Ucieszyłam się więc, gdy na Influencer Live Poznań zorganizowano warsztaty z plecenia kwietników. Cały proceder wydawał mi się szalenie skomplikowany, okazało się jednak, że to dziecinnie proste i wystaczy odrobina cierpliwości. Mnie uczyła pleść kwietniki Dorota Lewandowska, czyli BabaMaDom, więc nie pokażę Wam jak to zrobić (to jeszcze nie ten stopień wtajemniczenia). U Doroty możecie zobaczyć relację z tamtych warsztatów i zapisać się na podobne wydarzenie. 

Cztery proste dekoracje, które cieszą oko. Wykonanie każdej z nich nie zajmie Wam więcj niż godzinę czasu. Która spodobała Wam się najbardziej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger