×

Lektury lutego


Jak zawsze spóźniona, jak zawsze cierpiąca na brak czasu. Na koniec marca podsumowuję lektury lutego. Chociaż miesiąc był krótszy, to udało się przeczytać całkiem sporo.


8/2019
Królowa gwiazd- Agnieszka Walczak-Chojecka

Wszystko jest przecież grą, cały świat to iluzja.

Cztery przyjaciółki, które ukończyły aktrostwo. Każda z nich marzy o sławie. Szukają swojej szansy podczas festiwalu filmowego na Malcie. Tutaj przeczytacie o tej książce więcej. 
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2018; stron: 342; kategoria: powieść obyczajowa.

9/2019
To, czego potrzebuję- J.Daniels

- Kochałam to, co miałam, i to, co mi dawał. Ale nic innego nie znałam- wyjaśniam. - Nie wiedziałam, że można inaczej, a gdy nie masz porównania, nie zastanawiasz się nad tym, co masz. Nie wiesz, że może być lepiej, dopóki nie trafisz na nikogo lepszego. 

Riley to młoda dziewczyna, która tkwi w trudnym związku. Kiedy myśli, że zerwała z chłopakiem, wpadaw objęcia nieziemsko przystojnego policjanta. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że tak naprawdę do rozstania nie doszło. To kolejna książka, którą polecałam na weekend
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 352; kategoria: romans

10/2019
Los- Audrey Carlan

Uwierz mi. Twoje blizny nie mają znaczenia. Tam, gdzie w grę wchodzi miłość, skazy są częścią tego wszystkiego, co twój mężczyzna w tobie kocha. 

Kathleen to dziewczyna z bliznami. Nie tylko na ciele, ale też na duszy. Dochodzi do siebie po pożarze, po którym odsunęła się od świata. Powoli układa życie na nowo, aż do dnia, gdy spotyka dawnego ukochanego. Przeczytajcie także tutaj. 
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 332; kategoria: romans.

11/2019
Tatuażysta z Auschwitz- Heather Morris

Każda śmierć to o jedną za dużo. 

O tej książce w zeszłym roku było głośno. Pojawiała się wszędzie wywołując rozmaite emocje. Ma swoich fanów i sceptyków. W końcu i ja po nią sięgnęłam, by przekonać się o co tyle szumu. 
Lale Sokołow, Żyd, sam zgłosił się do pracy dla Niemców, myśląc, że w ten sposób ocali rodzinę. W 1942 roku trafia jednak do Auschwitz. Ma 26 lat. Z pomoca innego więźnia, zamiast ciężkich robót przy budowie obozu, otrzymuje posadę obozowego tautażysty. Codziennie zostawia wojenne piętno na ludzkich rękach. Pewnego dnia tatuuje młodą dziewczynę, Gitę. I od tej pory nie potrafi o niej zapomnieć. Dla spotkań z nią ryzykuje życie. Postanawia, że mimo wszystko uratuje ją. 
Czyta się tę książkę lekko. Właśnie zbyt lekko. Obraz, jaki wyłania się z powieści wydaje się podkoloryzowany. Jakby Lale nie był w Auschwitz, a w jakimś innym miejscu. Wyobrażenia o okrucieństwie wojny zderzają się w tej książce z opowieścią o pewnej swobodzie, a nawet, jak na tamte czasy- dobrobycie. Bo Lale wydaje się nie głodować, zdobywając dodatkowe jedzenie. Unika śmierci, za niejednokrotną kradzież kosztowności, chociaż ludzie ginęli tam z najbardziej błahych powodów. Rozczarowałam się więc tą lekturą. 
Wydawnictwo: Marginesy; rok: 2018; stron: 320; kategoria: powieść obyczajowa. 

12/2019
Byle do przodu- Olga Rudnicka

Kiedy w życiu pojawia się problem, który można rozwiązać za pomocą pieniędzy, nie jest to prawdziwy problem, tylko wydatek. 

Przeczytałam wszystkie książki Olgi Rudnickiej, więc gdy wychodzi nowa, to po prostu muszę ją nadrobić, chociaż ostatnio bez większego entuzjazmu. 
Maria i Piotr otrzymali od ojca pożyczkę na rozkręcenie włsanych biznesów. Ona otworzyła restaurację, on salon urody. Wiedzie im się całkiem dobrze, jednak wciąż żyją w strachu, bo ojciec nigdy nie dał im niczego bez powodu. Musi być jakieś drugie dno. Co zatem kombinuje ich bogaty tatuś? Postanawiają to sprawdzić.
Mam wrażenie, że każda kolejna książka pani Olgi jest coraz mniej śmieszna. Po Nataliach nie zaskakuje mnie już nic. Uwielbiam komedie kryminalne, ale stają się one coraz głupsze i irytujące. Ta była, w porówaniu do poprzednich powieści Rudnickiej, całkiem przyjemna i nawet kilka razy szczerze się zaśmiałam.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; rok: 2018; stron: 448; kategoria: komedia kryminalna. 

13/2019
(Nie)Miłość. Z tobą i bez ciebie- Natasza Socha

Człowieka najbardziej rozczarowują obietnice, które sam sobie złożył i których z jakiegoś powodu nie może dotrzymać. 

Chyba zostanę fanką Nataszy Sochy. Nie mogę uwierzyć, że przez wiele lat omijałam jej książki. Kolejna powieść, która zachwyciła mnie językiem. Kolejna, której temat mnie poruszył. Miłość małżeńska, która wydaje się już ulatniać. Koniecznie przeczytajcie pełną recenzję tej książki. 
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 302; kategoria: powieść obyczajowa. 

14/2019
Żmijowisko- Wojciech Chmielarz
Czy naprawdę na tym ma polegać dorosłe życie? Na ciągłym poprawianiu wszystkiego i nieustających rozczarowaniach, bo to, co wydaje się tak blisko, na wyciągnięcie ręki, w ostatniej chwili ci umyka?

Grupa przyjaciół spotyka się od lat we wakacje. Teraz już ze swoimi rodzinami. Ostatnie lato zbierają się w Żmijowisku, nad jeziorem. Kamila i Arek wybierają się tam wraz z małym Ignasiem i nastoletnią Adą. Tylko Kamila wydaje się być zadowolona z tych wakacji. Arek nie lubi przyjaciół żony, a Kamila wolałaby pojechać z rówieśnikami na obóz. Podczas wakacji nastolatka znika bez śladu. 
Ta książka to mistrzostwo. Chociaż bohaterowie są czasami irytujący, to powieść trzyma w napięciu do ostatniej strony. Do końca też, aż nam autor nie powie, nie wiemy co się stało z Adą. Ta książka jest mroczna, a jej bohaterowie wydają się mieć same najgorsze cechy, jednak czytałam ją z dużym zainteresowaniem.
Wydawnictwo: Marginesy; rok:2018; stron: 480; kategoria: thriller psychologiczny.

15/2019
Farciara- Dorota Wachnicka
Wzdychanie to nie miłość, która może przerażać, ale tylko marzenie o niej. A marzenia, dopóki ich nie realizujemy, są bezpieczne. 

16/2019
Grzesznica- Dorota Wachnicka

Ponoć kryzys jest wartością jeśli tylko potrafimy wyciągnąć z niego wnioski i zmienić coś w naszym życiu.

Dwie bohaterki, dwie kobiety sukcesu, dobrze wykształcone, zamożne, wracające z Zachodu do Polski. Dwie kariery, w których sporo mogą namieszać mężczyźni. Ciągnąca się za nimi przeszłość. Ciekawi? Tutaj przeczytacie więcej na temat tych powieści Doroty Wachnickiej. 
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2018 i 2019; stron: 256 i 296; kategoria: powieść obyczajowa. 

Nowe na półce... W lutym: dla dzieci Jano i Wito w lesie- Wiola Wołoszyn, Koala, który się trzymał i Wilk, który się zgubił- Rachel Bright, audiobook Emil ze Smalandii.
Latarnia umarłych-Leszek Herman, Rozmaryn i róże- Agnieszka Maciąg. Te książki kupiłam sama. 
Księga Dobrych Myśli- Beata Pawlikowska, (Nie)miłość- Natasza Socha, Grzesznica- Dorota Wachnicka, Recepta na dobre zdrowie- Dr Frederic Saldman, Get Your Sh*t Togheter. Ogarnij się. Dziennik- Sarah Knight, Maszyna szczęścia- Katie Williams, Miłość z błękitnego nieba- Krystyna Mirek, Nigdy cię nie opuszczę- J.L.Butler, Pamiętnik inteligenta- Jerzy Rakowiecki. Te książki otrzymałam od wydawnictw. 

Muszę przyznać, że luty był bardzo przyjemnym miesiącem, jeśli chodzi o moje lektury. A co Wy przeczytaliście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger