×

Weekend z Edipresse Książki


W weekend odpoczywam! Na całego, więc zazwyczaj sięgam po lekkie lektury. Nic ambitnego, po prostu czytam książki, przy których mam się rozerwać, odciąć od świata, dać się pochłonąć emocjom. Lekkie, przyjemne, kobiece i na jeden wieczór. Weekend z Edipresse?


Królowa Gwiazd- Agnieszka Walczak- Chojecka

Cztery młode kobiety po szkole aktorskiej: Malwina, Dominika, Klaudia i Miśka muszą zweryfikować swoje marzenia w obliczu rzeczywistości. Wielka kariera nie czai się za rogiem, więc jeżeli same nic nie wymyślą, nie mają szans na zostanie gwiazdami. Jedna tonie w długach, druga ma problemy małżeńskie, trzecia się wypaliła, a ostatnia jest w ciąży. Są zmotywowane by zdobyć rolę życia u utalentowanego reżysera Zorana Mrvicia. Ruszają więc na Maltę, gdzie obdywać ma się festiwal filmowy. 

To historia o przjaźni i sile marzeń. Każda z dziewcząt jest inna, jedna sympatyczna, inna mniej. Postacie są zarysowane dość realnie, bardziej niesamowite są natomiast wydarzenia w powieści. Jest tajne stowarzyszenie, impreza na luksusowym jachcie i oczywiście happy end. Niemniej jest to pozytywna lektura prosto ze słonecznej Malty. 

Los- Audrey Carlan

Kathleen została dotkliwie poparzona w pożarze. Straciła nie tylko nieskazitelny wygląd, ale także pewność siebie i narzeczonego. Dziewczyna odsunęła się od świata, od mężczyzny, którego kochała, a na co dzień walczy z bólem, słabością i wspomnieniami. Gdy powoli, z pomocą przyjaciół, wychodzi na prostą, spotyka swojego byłego. Pełna obaw pozwala mu ponownie zagościć w swoim życiu. Okazuje się jednak, że podczas kiedy nie byli razem, w życiu Carsona także sporo się działo. Jeśli będą chcieli budować przyszłość, muszą najpierw oswoić się z przeszłością. 

Wydawałoby się, że będzie to lekkie i przewidywalne romasidło. Jednak takim nie jest. Mnóstwo tu zaskakujących sytuacji, w których autorka stawia bohaterów. To pełna emocji opowieść o pogodzeniu się z losem, wybaczaniu i kochaniu mimo wszystko. 

TO, czego potrzebuję- J. Daniels

Riley wybiera się na ślub brata. Przed wyjazdem kłóci się ze swoim chłopakiem- Richardem i jest przekonana, że zerwali. Na imprezie poznaje nieziemsko przystojnego CJ Tully'ego- policjanta. Spędza z nim noc. Po powrocie do domu okazuje się, że do rozstania nie doszło, dziewczyna próbuje więc ratować swój obecny związek zatajając prawdę o zdradzie. Postanawiają z CJ zostać przyjaciółmi. Niestety to nie wychodzi: ani nie potrafi trzymać policjanta od siebie z daleka, ani uratować swojego związku z Richardem. 

Miłość, seks i poczucie winy. Romans na weekend. To kolejna z serii książek Alabama Summer, ale całość fabuły zamyka się w tym tomie, nie trzeba więc czytać poprzednich. Ale ma się na to ochotę, bo to całkiem przyjemna lektura. 

Trzy książki po jednej lekturze na każdy weekendowy wieczór. Bo kto powiedział, że nie można mieć codziennie innego romansu? To, którą wybieracie?

Każda z powyższych ksiażek ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki

4 komentarze:

 1. Romanse to nie do końca moje klimaty :) Przynajmniej nie ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
 2. Romanse czytam sporadycznie. Ale gdy przeczytam co już mam, sięgam po cokolwiek. Czytanie to mój nałóg 😁Tych tytułów nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Romanse? Chyba żadnego nie przeczytałam;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Próbowałam kilka rasy ale romanse mi nie idą jeśli chodzi o książki

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger