×

Grzesznica czy Farciara?


Czy jestem Grzesznicą? Sporo błędów w życiu popełniłam, ale dużo mnie nauczyły. Niestety nowe popełniam nadal. Farciara ze mnie? Oj tak. Wygrałam wiele, nie tylko rzeczy materialnych. Grzesznica czy Farciara? Którą jesteś, którą wybierzesz?


Dorota Wachnicka to psycholog i psychoterapeuta. Nie pisze jednak książek naukowych, a lekką literaturę kobiecą. Grzesznica i Farciara to opowieści z miłością w tle. 

Natalia, główna bohaterka Farciary, wraca po studiach i po wakacjach do Warszawy. Rozpocząć ma pracę w renomowanej kancelarii prawnej. Już pierwszego dnia okazuje się, że jednym z partnerów jest Wiktor- jej wakacyjna miłość. Romanse w pracy jednak nie są mile widziane, ale wkrótce Natalia ze swoim przełożonym zostaje wysłana do Francji, by przeprowadzić ważną transakcję z klientem. Tam spotyka swojego byłego- Jeana-Christopha...

Dominika zaś to tytułowa Grzesznica. Ma męża i dwójkę dzieci, spełnia się zawodowo. W przeszłości Dominika była ekskluzywną dziewczyną do towarzystwa i świadczyła usługi najbogatszym mężczyznom świata. Przeszłość zaczyna o sobie przypominać, a właściwie robi to jeden z jej współpracowników. Mężczyzna za wszelką cenę próbuje się jej pozbyć. Kobieta boi się, że Michał zdemaskuje ją przed rodziną. 

Nie Grzesznica, nie Farciara, a przede wszystkim Marzycielka ze mnie, dlatego też uwielbiam czytać książki. Te są lekkie, kobiece, lekko romantyczne i niewymagające. Może nawet zbyt proste, jak na fakt, że autorką jest pani psycholog. Niestety główne bohaterki to dość naiwne istoty, a wątki powieści zbyt nieprawdopodobne. Akcja toczy się w wyższych sferach, wśród ludzi zamożnych, a scenariusz trąci lekko ckliwym dramatem. 

Nie mogę jednak stwierdzić, że książki mi się nie podobały. Spędziłam z nimi miło czas. To takie lektury, których potrzeba by zająć myśli czymś innym, niż codziennymi problemami. Przyjemnie i szybko się je czyta. Niestety równie szybko zapomina. 

Zgrzeszę dzisiaj kolejną niezbyt pochlebną recenzją. Grzesznica i Farciara to powieści dla kobiet, które szukają miłej rozrywki na wieczór. Książki niby intrygujące, a jednak w dużym stopniu przewidywalne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger