×

Największa miłość czasami kwitnie pośrodku tragedii- Broken Knight

 


Lubię, kiedy książka wzbudza emocje, kiedy dotyka czułej struny. L.J. Shen jest mistrzynią romansów, które poruszają do głębi. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia powieści, a ja właśnie skończyłam czytać najnowszą- Broken Knight z księgarni TaniaKsiazka.pl.

Czytałam już wcześniej jedną z książek tej autorki, z serii Święci Grzesznicy- Skandal. Była to historia miłości Edie i Trenta, Broken Knight z serii All Saints High poniekąd łączy się z tamtą lekturą, bo główną bohaterką jest Luna- córka Trenta. Nie trzeba czytać całej serii, obie książki można czytać osobno, stanowią zamknięte historie, a więcej książek dla kobiet znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl

Największa miłość czasami kwitnie pośrodku tragedii.

Wspomniana już Luna nie mówi. Przestała, gdy jej biologiczna matka odeszła, zostawiając dziewczynkę tylko z ojcem. Potrafi i może, ale nie chce się przełamać. Z otoczeniem porozumiewa się za pomocą języka migowego lub pisząc. Przed światem chroni ją jej sąsiad i najlepszy przyjaciel- Knight, który jednak ma także własne problemy. Gdy dorastają zdaje się, że łączyć ich może coś więcej niż przyjaźń i chociaż Knight nie widzi świata poza Luną, nie pozwala by świat (w tym także dziewczyna) widział jego uczucie. Luna zaś nie chce pozwolić, by ktoś znów, jak jej matka, złamał jej serce, więc nie dopuszcza do siebie myśli, że może kogoś pokochać i być kochana. Starsza o rok od swojego przyjaciela, postanawia rozpocząć studia z dala od domu i od Knighta. Ta decyzja zmienia wszystko. 

Nie wszystkie historie miłosne są pisane na różowym papierze. Ta opowieść miałaby podarte strony, brakujące akapity i słodko-gorzkie zakończenie.

Tej książki nie da się opowiedzieć, ją trzeba po prostu przeczytać. Streszczenie nie wystarczy by opowiedzieć wszystkie emocje, które mną targały w czasie czytania. Bo nie jest to tylko historia miłosna, ale pełna bólu opowieść o problemach, życiu i śmierci, miłości na całe życie, młodzieńczych wyborach i relacjach rodzinnych. 

Bohaterowie i ich uczucia są przedstawieni naprawdę realistycznie, a dzięki temu łatwiej można dać się porwać tej powieści. Knight Cole bywa dość irytujący. Życie nastolatka kręci się wokół dziewczyn i sportu, oczywiście musi dbać o swoją reputację twardziela, więc nie ujawnia publicznie swoich uczuć. On jest podporą dla Luny, rodziców, którzy walczą z chorobą matki, także nie chce obarczać swoimi problemami, więc radzi sobie z nimi w jedyny znany sposób- biorąc narkotyki i upijając się zbyt często. Luna zamknęła się przed całym światem, dopuszczając do siebie niewielu. Jej milczenie jest jej ochronną tarczą. Kiedy więc zostaje sama w nowym otoczeniu, musi jakoś sobie poradzić, podejmować decyzje, rozumieć emocje, a to nie zawsze będzie proste, a wybory właściwe. Luna i Knight nie są idealni. Są typowymi młodymi ludźmi, którzy próbują poradzić sobie z odnalezieniem prawdy o sobie i swoich uczuciach. 

Broken Knight to nie jest kolejna słodka opowieść o miłości. To historia pełna bólu, niezrozumienia, emocji, ale przez to prawdziwa. Czy ten rycerz i Wam złamie serce?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger