×

Jak urządzić tematyczne urodziny?

 


Polka skończyła 9 lat. Mogę wciąż powtarzać, że nie wiem, kiedy to minęło. Przed chwilą była taka maleńka, a dziś to już wygadana dziewczyna. Urodziny jak zwykle spędziliśmy w gronie rodziny i tradycyjnie miały swój motyw przewodni. W tym roku solenizantka zażyczyła sobie tortu z motywem L.O.L. Surprise, więc całe słodkie menu nawiązywało do stylu popularnych laleczek. Jak urządzić tematyczne urodziny?

Uwielbiam wyprawiać dzieciakom urodziny. Tort zazwyczaj robię sama, tak samo resztę wypieków. Planuję to już kilka tygodni wcześniej. Mnie samą to niesamowicie cieszy i ekscytuje, a jeszcze jak widzę później te zadowolone miny, to satysfakcja gwarantowana. Już kiedyś pisałam Wam, jak zaplanować dziecięce party, a najlepiej jeśli ma motyw przewodni. 

Wtedy tort, wypieki i wszelkie ozdoby (a często nawet i prezent) nawiązują do wybranego tematu.  Roczek Emila był misiowy. Był tort-miś, muffinki z łapkami, ciasto leśny mech, ozdobione w taki sposób, że przypominało łąkę, na której przysiadły pszczółki. W zeszłym roku urodziny Polki to było tęczowe szaleństwo z jednorożcami. Tort-jednorożec, tęczowy sernik na zimno, kolorowe muffiny. Tym razem znów było kolorowo: różowo-żółto-niebiesko, laleczki i bezy. Wydaje się trudne? Bo jak dopasować ciasta do każdego tematu? Oto trzy uniwersalne ciasta, które łatwo przygotować w wybranym stylu:

Tort, czyli najważniejszy punkt programu. Zawsze robię i ozdabiam go sama, czasem posiłkując się gotowym biszkoptem. On koniecznie musi mieć ozdoby tematyczne i wcale nie jest trudno wykonać taki samodzielnie. Mnóstwo przepisów na pyszne torty znajdziecie tutaj, a zapewniam Was, że nic nie wywołuje takiego uśmiechu na twarzy dziecka, jak tort upieczony przez mamę. Nawet jeśli jest nieidealny. Smak może być dowolny, jaki lubicie najbardziej, w tym wypadku nie liczy się wnętrze, a najważniejsze jest to, co jest na torcie, czyli oprócz świeczki- figurki, pikery, ciastka... Jeśli nie umiecie w masę cukrową czy dekoracje, można pikery wykonać samemu- drukując obrazki z daną postacią i umieszczając je na wykałaczkach czy patyczkach. 

Drugim hitem każdej dziecięcej urodzinowej imprezy jest sernik na zimno lub śmietankowa pianka. Jej kolor można dopasować do motywu za pomocą galaretek, których użyjemy. Gdy więc potrzebujemy ciasta Shreka bierzemy galaretkę zieloną, jeśli impreza w motywie Auta, to czerwoną, a jeżeli chcemy nawiązać do niebieskich Smerfów lub koloru L.O.L Surprise, jak ja w tym roku, to warto zrobić Ciasto Smerfetka (zobacz).  Ja zrezygnowałam jedynie z białej warstwy i dołożyłam na górze borówki. Ciasto jest efektowne i pyszne! Każde dziecko będzie zachwycone jego kolorem!

Jeśli zaś nie macie zbyt wiele czasu, to najszybciej upieczecie muffinki. Wystarczy zmieszać suche składniki z mokrymi. Nie znam dziecka, które odmówiłoby słodkich babeczek. W dodatku najłatwiej w ich przypadku jest nawiązać do tematu imprezy, bo wystarczą papilotki z wybranym motywem. Wiele przepisów na muffinki znajdziecie na Przepisy.pl, ja skorzystałam z tego, dokładając do masy jeszcze maliny.

Tort, sernik/pianka na zimno i muffiny gwarantują smaczne, ale utrzymane w temacie przewodnim, urodziny. Reszta to kwestia dekoracji. Na pewno przydadzą się balony, możecie powiesić girlandę (a nawet zrobić ją samemu), dopasować ubiór do motywu. Tu też może ponieść Was fantazja...

Lubicie tematyczne imprezy? Jakie ciasta są Waszymi urodzinowymi hitami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger