×

DIY: Łapacz snów- jednorożec


Pokój dziecięcy urządzony, zobaczyć go możecie tutaj. Czasem lubię jednak kupić lub zrobić jakąś dekorację do niego. Polka bardzo lubi jednorożce, więc postanowiłam zrobić dla niej łapacz snów z motywem jednorożca właśnie. Jak to zrobić? 


Instrukcja krok po kroku: Jak zrobić łapacz snów- jednorożca?


1. Czego potrzebujemy?
- metalowego lub drewnianego kółka
- kolorowej muliny
- białego filcu
- sztucznych kwiatków
- wstążek i tasiemek
- klejów lub kleu na gorąco
- ewentualnie jakiś borkatowy lub błyszczący materiał2. Kółko powlekamy tasiemką, okręcając ją naokoło, po obwodzie i przyklejając w kilku miejscach (dzięki temu tasiemka się nie odklei)3. Kolorową mulinę przeciągamy przez środek, przewiązując tak by tworzyła wypełnenie koła (mulinę też warto podkleić w miescu wiązania, gdyż może się luzować).4. Klejem na gorąco przyklejamy kwiatki, tam gdzie będzie góra naszego łapacza snów.
5. Z filcu wycinamy uszka i róg, róg jest trójkątem równobocznym. Brzegi uszek można zaznaczyć kolorowym pisakiem, a na róg przykleić klejem na gorąco jakiś błyszczący materiał- ja przykleiłam niebieski. 6. Róg i uszka podklejamy pod kwiatki klejem na gorąco.
7. U dołu łapacza snów przewiązujemy kolorowe tasiemki, układając je w tęczowy wzór. Im więcej tasiemke, tym bardziej efektowny łapacz.8. I gotowe. Tasiemki możemy dociąć na równo i powiesić ozdobę w pokoju dziecięcym.


Proste prawda? Zrobienie łapacza zajmuje niecałą godzinę, koszt zalezy od tego, co macie już w domu. Ja miałam część tasiemek, klej i mulinę, więc koszt mojego łapacza snów to około 30-40 zł. 


Ładną dekorację do pokoju dziecięcego można w łatwy sposób zrobić samemu. Możecie też zrobić ją razem z dzieckiem i świetnie się przy tym bawić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger