×

Niezwykłe wakacje Klary


Jakie macie plany na wakacje? Nasze się nie zmieniły, bo co roku jedziemy gdzieś w Polskę, ale wiem, że część z Was rezygnuje z urlopów zagranicznych lub kolonii dla dzieci. Dzieciaki wcale się nie muszą nudzić kolejne miesiące w domu, bo wystarczy podsunąć im jakąś pasjonującą lekturę i już zwiedzają nowe miejsca czy świetnie się bawią. A z tą książką, to będą naprawdę niezwykłe wakacje.


Klara, jak niedługo wszystkie dzieci, rozpoczyna wakacje. Ma 9 i pół lat, i jak co roku wyjeżdża na wczasy do babci i dziadka na wieś. Bardzo to lubi, bo są tam też inne dzieci, a całe dnie spędzają na dworze. Tym razem jednak zasypia w drodze do dziadków i gdy się budzi, wszystko się zmienia. Jedzie nie autem, a powozem, nie ma na sobie trampek i spodenek, a eleganckie buciki i sukienkę, a gdy przybywa na miejsce, wszystko jest nieco inne, nie ma elektryczności, dorośli jakoś inaczej mówią. Okazuje się, że Klara przeniosła się do 1899 roku. Dziewczynka wcale się tym nie martwi, a wakacje okażą się najbardziej niezwykłe w jej życiu.

Autorka, Anna Potyra, oczaruje tą opowieścią nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jak wyglądało dzieciństwo sto lat temu? Co dzieci robiły w gospodarstwie? Kolorowe ilustracje Joanny Pasek pomogą przenieść się w ten niezwykły świat. Ta opowieść oprócz niesamowitych przygód, pokazuje także, że wakacje nie muszą być w wersji all inclusive, żeby były udane. Że kiedyś nie było wypasionych hoteli z animatorami czy nawet wyjazdów w góry lub nad morze, albo zorganizowane kolonie z mnóstwem zajęć, a dzieci spędzały czas na wsiach czy u rodziny i tam także miło spędzały letni czas. Gwarancją świetnej zabawy byli inni mali letnicy oraz wyobraźnia.

Niezwykłe wakacje Klary to książka, z którą przeżyjecie wakacyjną przygodę nawet nie wychodząc z domu.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger