×

Książka na wieczór: Zostawić ślad- Iwona Wilmowska


Rozsiąść się w hamaku, z widokiem na zachód słońca. Wokół tylko śpiew ptaków, w ręku kubek herbaty, a na kolanach książka. Wieczór marzenie...

Zapewne o takich właśnie wieczorach marzyła Paulina Gudejko, główna bohaterka powieści Iwony Wilmowskiej- Zostawić ślad. Młoda dziennikarka straciła pracę w warszawskiej, niewielkiej redakcji gazety i postanowiła zrobić sobie miesiąc przerwy. Na cały wrzesień wynajęła więc domek w turystycznej miejscowości Mory- latem tętniącej życiem, poza sezonem dość spokojnej. Idealne miejsce by w spokoju właśnie móc pracować nad książką i trochę odpocząć. Nie jest to jednak dane Paulinie, gdyż już podczas pierwszego wieczoru jej pobytu, nieopodal jej domku nad jeziorem, zostaje zamordowany mężczyzna. Napotkana przypadkiem na miejscu zbrodni dziennikarka lokalnej gazety, Marzena Staniszewska, proponuje dziewczynie współpracę przy serii artykułów na temat morderstwa. Wkrótce okazuje się, że było to tylko pierwsze z całej serii. Co dzieje się w tym małym miasteczku? Co łączy piekarza z właścicielem Muzeum Zabawek i szefową salonu piękności?


To niedługa (trochę ponad dwieście stron) historia z dreszczykiem. W sam raz do połknięcia w jeden letni wieczór. Intrygująca, chociaż ja z łatwością odgadłam, kto zabił. Można zabawić się w detektywa i z satysfakcją samemu rozwikłać zagadkę- jedni uznają to za zaletę, inni zaliczą książce na minus. Lekka i przyjemna- czego chcieć więcej? Taką książkę można zapakować do wakacyjnej walizki, z gwarancją miłej rozrywki. 

Autorka jest doświadczoną pisarką. Iwona Wilmowska napisała serię kryminałów Prywatne śledztwo Agaty Brok, powieści dla dorosłych oraz dla dzieci. Ma doktorat z psychologii społecznej. Jej najnowsza powieść ukazała się nakładem wydawnictwa AxisMundi. 

Czy morderca zostawił ślad? Jaki mnie naprowadził na jego trop? Dowiecie się tylko, jeżeli przeczytacie. W jeden wieczór ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger