×

Lektury listopada

Listopadowe lektury zdominowała jedna autorka- Colleen Hoover. Co oprócz jej książek przeczytałam?

67/2019

Następnym razem- Karolina Winiarska

Cierpliwość to bardzo ważna cecha. Nie zawsze wszystko dostajemy od razu, ale to nie znaczy, że nie dostaniemy tego w ogóle

Bardzo udany debiut autorki i pierwsza polska powieść w Wydawnictwie Szósty Zmysł. Opowieść bez schematów. Olga i Michał poznają się za małolata na letnim obozie. Nie ma szaleńczej miłości, ale jest szukanie jej przez całe życie. Przeczytajcie pełną recenzję.
Wydawnictwo: Szósty Zmysł;  rok: 2019; stron: 320; kategoria: powieść obyczajowa. 

 68/2019
Obłęd- Justyna Kopińska

Nigdy na nikogo nie krzycz. Twój krzyk zostanie odebrany jako słabość. To tak, jakbyś dał drugiej osobie ogromną władzę nad sobą, skoro umiała cię wyprowadzić z równowagi.

Szpital psychiatryczny i jego tajemnice. Tym razem autorka nie napisała typowego reportażu, ale coś jakby powieść reporterską. Nie do końca wiadomo czy to prawda, czy fikcja. Styl nieco dziwny. Autorka przyzyczaiła już czytelników do szokowania zdradzając sekrety rzeczywistości i do dobrego pióra. W tej powieści-niepowieści można się nieco pogubić. Ja byłam zdezorientowana i taka forma przekazu nie przemawia do mnie. 
Wydawnictwo: Świat Książki; rok: 2019; stron: 172; kategoria: powieść faktu.

69/2019
W poszukiwaniu prawdy- Nora Roberts

Nory Roberts nie trzeba nikomu przedstawiać- jej powieści od lat królują na szczytach list bestsellerów. Ja przeczytałam ich zaledwie kilka, więc chętnie sięgnęłam po najnowszą, która została wydana w Polsce. 
Zane jako chłopiec był martletowany przez ojca. Tyran bił jego matkę, bił chłopaka, ale miarka się przebrała, gdy podniósł rękę na siostrę Zane. Początkowo nikt nie wierzył nastolatkowi, bo ojciec był znanym i szanowanym w miasteczku lekarzem, jednak z pomcą ojca swojego przyjaciela i ciotki, Zane'owi udało się uniknąć poprawczaka. Po latach wraca do miasteczka. Wraca do wspomnień i ludzi. Niestety przeszłość ciągnie się za nim. Również Darby przed nią ucieka, trafia do tego samego miasteczka, nad jezioro, gdzie rozkręca biznes ogrodniczy i poznaje Zane. Para ma się ku sobie, ale dawne doświadczenia będą się kładły cieniem na ich wspólnej przyszłości. 
Książki Nory Roberts czyta się lekko, chociaż autorka nie stroni od trudnych tematów. To nigdy nie jest po prostu romans. Zawsze możemy liczyć na dreszczyk emocji lub niebezpieczeństwa. Tym razem autorka wprowadza czytelnika w problem przemocy domowej. 
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 528; kategoria: powieść obyczajowa. 

70/2019
Too Late- Colleen Hoover

Miłość nie powinna sprawiać wrażenia dodanego ciężaru. Powinieneś czuć się dzięki niej lekki jak powietrze.

Sloan nie ma w życiu szczęścia, nie ma pieniędzy, do matki nie wróci. Kiedy myśli, że los się doniej uśmiechnął i postawił na jej drodze Asę, okazuje się, że to był szyderczy uśmiech. Chłopak jest uazleżniony od narkotyków, handluje nimi, jest niebezpieczny i szaleńczo zakochany w Sloan. Dziewczyna zaś jest od niego finansowo uzależniona, a co najgorsze, od humorów Asy zależy nie tylko jej życie. Pewnego dnia na uczelni, dziewczyna poznaje Cartera. Coś ją do niego ciągnie, ale trudno jej się wyplątać z ramion Asy.
Hoover przyzywyczaiła mnie do trudnych tematów, ale pięknych emocji. Ta książka to chyba najgorsza pozycja na liście dzieł autorki. Główna bohaterka wydaje się być nieco naiwna. Jest tu mnóstwo niepotrzebnych, wulgarnych scen seksu, a cała fabuła jakoś się rozjeżdża. 
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2019; stron: 408; kategoria: romans.

71/2019
Coraz większy mrok- Colleen Hoover

Żaden człowiek nie wyda się sympatyczny, jeśli pozna się go od środka.

Lowen Asleigh nie wiedzie się zbyt dobrze. Jest pisarką, ale raczej mało się promuje. Po śmierci matki zostaje z długami i nie ma gdzie mieszkać. Otrzymuje propozycję dokończenia serii książek pisanej przez Verity Crawford, która leży sparaliżowana po wypadku. Lowen poznaje jej męża i syna oraz na czas przygotowań do pracy, wprowadza się do ich posiadłości. W gabinecie Verity, Asleigh znajduje osobiste notatki sparaliżowanej kobiety i z każdą stroną autobiografii, jest bardziej przerażona. Jednocześnie pomiędzy Lowen a panem Crawfordem zawiązuje się nić sympatii. Wszystko w ich domu jest dziwne, a Lowen wydaje się, że Verity wcale nie jest przykuta do łóżka...
W tej powieści do końca nie wiadomo co jest prawdą. Z każdą kolejną stroną byłam bardziej zaciekawiona i przerażona. Świetny thriller psychologiczny. Trzyma w napięciu do ostatniej strony i jeszcze dłużej!
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2019; stron: 320; kategoria: thriller. 

72/2019
Wszystkie nasze obietnice- Colleen Hoover

To zabawne, że można być z kimś tak szczęśliwym i kochać go tak bardzo, że pojawia się w człowieku ukryty lęk, którego wcześniej się nie znało. Lęk przed utratą tej osoby. Lęk, że ta osoba będzie cierpieć.

Quinn i Graham są małżeństwem z kilkuletnim stażem. Przysięgali sobie miłość, ale przez lata do niej dołączały rozmaite problemy. Dla osób z zewnątrz nadal są idealnym małżeństwem, w domu zaś unikają się. Ona nie może znieść myśli, że nie da mu potomstwa, on nie może zrozumieć, że ona się od niego odsunęła. Ich małżeństwo zdaje się być na granicy rozpadu, a jego koniec ma przypieczętować otwarcie tajemniczej szkatułki, którą Graham podarował Quinn w dniu ślubu. 
Collen Hoover jak zawsze porusza do łez. Niezwykle wzruszająca opowieść o niedopowiedzeniach, braku rozmowy i problemach, które pojawiają się w życiu, czyli co dzieje się po "żyli długo i szczęśliwie".
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2018; stron: 320; kategoria: powieść obyczajowa. 

Nowe na półce: kupione: Prowadź swój pług przez kości umarłych- O. Tokarczuk i dla dzieci Śnieżna siostra- M. Lunde, Jak Winston uratował Święta- A. Smith, Jano i Wito. W trawie. W mieście- W. Wołoszyn, Przygody Fenka: Sprzątanie świata, Segreguję śmieci, Woda to skarb, Smak świąt- Agnieszka Maciąg. 
Z bookcrossingu: Legendy poznańskie- K. Kwaśniewski, Piotruś Pan- J. M. Barrie, Ryby są super, Fotografia cyfrowa- Les Meehan.
Od wydawnictwa otrzymałam Córkę lasu- J. Marilier oraz Następnym razem- K. Winiarskiej, a w konkursie wygrałam Cała przyjemność po mojej stronie, Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? i Zacznijmy jeszcze raz- N. Sońskiej. 


Jesienne, długie wieczory sprzyjały czytaniu i w większości były to dobre lektury. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger