×

Lektury czerwca

Moje lekkie czerwcowe lektury- w sam raz na wakacyjne wieczory ;)

38/2019
Zły Romeo- Leisa Rayven
Czasami otaczamy się murem nie tylko po to, by nie dopuszczać do siebie innych, ale i po to, by się przekonać, komu zależy na nas na tyle, by zechciał go zburzyć.

Cassie startuje do szkoły aktorskiej i bardzo jej zależy. Ethan jest przystojniakiem, który ma swoją ostatnią szansę by się dostać na aktorski wydział. Między nimi rodzi się niezwykła chemia, któa zachwyca na scenie. Grają Romeo i Julię, a udawana miłość zaczyna być prawdziwa. Jednak zły Romeo łamie serce Julii... Kilka lat później znów spotykają się na scenie.
To miał być dobry romans. Byłby taki, gdyby nie wszechobecny seks, sceny i rozmowy o nim. Im dalej rozwijała się akcja książki, tym mniej lubiłam bohaterów. Wydawali mi się infantylni, a ich problemy mało ważne. Pomysł na fabułę świetny, jednak coś poszło nie tak.
Wydawnictwo: Otwarte; rok: 2017; stron: 440; kategoria: romans, young adult.

39/2019
Oszukana- Magda Stachula
...tęsknota za domem nie zależy od wieku. Albo się ją ma, albo nie. 
Lena ukrywa się w jednym z letniskowych domków. Mieszka tu za chłopakiem, ale nikt z jej nowych znajomych nie wie, że dziewczyna przed kimś ucieka... 
Rewelacyjny thriller, o którym szerzej przeczytacie tutaj.
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 368; katgeoria: thriller.

40/2019
Miłe Natalii początki- Olga Rudnicka
To, że wszyscy żyją w gównie, nie znaczy, że nie widzą promieni słońca.
Uwielbiam Natalie! Przy pierwszej części śmiałam się w głos. Jakie to sprytne stworzyć powieść z pięcioma siostrami jako głównymi bohaterkami i każdej z nich dac na imię Natalia. 
Miłe Natalii początki to prequel Natalii 5. Skąd się wzięły Natalie i jak to się stało, że Jarosław Sucharski nadał wszystkim swoim córkom to imię. Jak udało mu się trzymać ich istnienie w tajemnicy przed partnerkami? Tego wszystkiego dowiecie się z tej powieści.
Miało być śmiesznie, spodziewałam się jakiegoś dużego przekrętu, tajemnicy czy kryminału, a wyszło nudnawo. O ile pierwszym dwóm związkom Jarosława poświęcono sporą część książki, tak reszta została opisana jakby po łebkach. Pojawia się też kilka nieścisłości w porównaniu do pierwszej części serii o Nataliach. Mam nadzieję, że one jeszcze wrócą. Nie przez postać ojca, ale we własnej osobie. 
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; rok: 2019; stron: 432; kategoria: sensacja.

41/2019
Muzyka dla Ilse- Ewa Formella
Wojna to nie jest czas dla dzieci. Wojna to nie jest czas dla tych, którzy chcą spokojnie żyć ze swoimi rodzinami. 

O II wojnie światowej od nieco innej strony. Autorka na podstawie zasłyszanych wspomnień, opatulonych zmyślonymi zdarzeniami, stworzyła fabułę tej powieści. 
Mała Ilse Saldman zostaje wyciągnięta przez niemieckiego oficera z żydowskiego transportu i przewieziona do jego domu w Niemczech, gdzie ma pomagać i dotrzymywać towarzystwa swojej rówieśniczce. Matka Ilse ginie w obozie, wcześniej jednak, podczas jazdy pociągiem, wyrzuca swojego maleńkiego synka w okolicach torowiska. Jej środkowe dziecko zmarło. 
Dwoje chłopców czekających na transport z węglem, liczących na jego odłamki, znajduje na torach zawiniątko. 
W wigilię 2015 r. Ilona, młoda kobieta zrozpaczona po odkryciu małżeńskiej zdrady, trafia do wesołego domu pełnego staruszków, którym zdaje się dowodzić uśmiechnięta Isia...
Piękna historia o przyjaźni ponad podziałami.
Wydawnictwo: Replika; rok: 2019; stron: 304; kategoria: powieść obyczajowa.

42/2019
(Nie)zwyczajna- Samantha Young
Nie robiłam niczego. Utknęłam. Bo odwaga nie jest czymś, co można znaleźć na dnie kubka z gorącą czekoladą lub w kilku słowach ulubionego nauczyciela. 

Comet wydaje się być nudną dziewczyną, w dodaku nieśmiałą. Do czasu, aż w jej skzole pojawia się Tobias. Niezwyczajny romans dla nastolatek. Koniecznie przeczytajcie pełną recenzję.
Wydawnictwo: Edipresse; rok: 2019; stron: 352; kategoria: young adult.

43/2019
Dziewczyna ze złotej klatki- Anna Szafrańska
Prawo wyboru to w dzisiejszych czasach niemal towar deficytowy. Każdy od nas czegoś wymaga, stara się nas wprowadzić na obraną przez kogoś innego ścieżkę, wymagając rzeczy niemożliwych.

Książkę czytałam przed spotkaniem autorskim z Anią.
Osiemnatsoletnia Amelia Raczyńska wydaje się mieć wszystko: chodzi do prywatnej szkoły, mieszka w luksusowej willi, ma nawet własnego szofera. Brakuje jej jednak wolności i rodzicielskiej miłości. Kiedy więc nadarza się okazja by przez chwilę być normalną dziewczyną- Elką, Amelia chętnie z niej korzysta. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak łatwo jest się zaplątać w kłamstwa, a jak trudno wyplątać się z ich kłębka. 
Młodzieżowy romans stylem i fabułą przypominający raczej amerykańskie powieści niż polskie realia. Bohaterowie są ciekawi, nie jednowymairowi. Akcja ksiazki w pewnym momencie nieprawdopodobnie nabiera tempa, ale mogę zaliczyć lekturę tej książki do przyjemnych. 
Wydwnictwo: Novae Res; rok: 2017; stron: 488; kategoria: young adult.

44/2019
Instagram i fotografia- Leela Cyd
Możesz zostać fotografem- wystarczy smartfon. Niepotrzebne są żadne dodatkowe koszty- wszystko, co niezbędne, masz już w dłoni, a tryb"auto" wcale nie jest taki zły. Dzięki technologii, która w ciągu ostatnich kilku dekad pognała naprzód jak szalona, nic cię już nie powstrzymuje przed robieniem pięknych zdjęć. Wypasiony aparat nie jest konieczny, ale nadal potrzebny jest kreatywny umysł. 

Książka- podręcznik dla wszystkich, któzy kochają robić zdjęcia i lubią dzielić się nimi w internecie. Autorka daje mnóstwo swietnych rad- jedne są oczywiste, inne dla mnie nowe. Wszystko to ozdobione setkami insirujących zdjęć. Podręcznik wart przeczytania i obejrzenia. 
Wydawnictwo: Olesiejuk; rok: 2018; stron: 192; kategoria: poradnik-fotografia. 

Nowe na półce: Otrzymane od wydawnictwa: (Nie)zwyczajna- Samantha Young
Kupione: Rok 1984- George Orwell, Sekret Heleny- Lucinda Riley, Nauka czytania- Agnieszka Łubkowska, Żelazna wojna- Angus Watson, Instagram i fotografia- Leela Cyd, Właśnie tak!-Anna Szafrańska.
Przyniesione z wymiany: Tysiąc dni w Wenecji- Marlena de Blasi, Lot nad kukułczym gniazdem- Ken Kesey, dla dzieci: Mam przyjaciela strażaka- Rafl Butschkow, Z jak Zebra, Królik Franek i problem krótkiego ogonka- Marta Krzemińska. 


Całkiem przyjemne czerwcowe lektury. A jakie były Wasze?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger