×

3 pomysły na piękne i ekologiczne prezenty


 

Grudniowy szał! Sklepy mamią nas tonami kolorowego plastiku, który, gdy tylko minie grudzień, często pokryją się kurzem. Kuszą błyskotki, przedmioty wprawiające w świąteczny klimat, gadżety i zabawki. Jak nie zgubić się w tym chaosie? Co podarować bliskim? Czy prezent może być piękny i ekologiczny?

3 pomysły na piękne i ekologiczne prezenty:

1. Razem
Najpiękniejsza rzecz, jaką możesz podarować bliskim, nie jest rzeczą. To czas i Twoja uwaga. To mogą być po prostu odwiedziny, ale też jakieś wspólne przeżycie: wycieczka, wyjście do teatru czy kina. Mam z moją mamą taką tradycję, że zawsze na jej imieniny (4 grudnia) zabieram ją do kina na jakiś świąteczny film. I to jest jej jedyny wypad do kina w roku. Uwielbiam ten nasz zwyczaj, bezcenna tradycja, dzięki której ten czas jest taki "nasz". 

2. Druga szansa
Mówi się, że grudzień jest czasem wybaczania, dawania drugich szans. Także rzeczom. Czy chciałbyś otrzymać prezent z drugiej ręki? Ja nie miałabym nic przeciwko używanym książkom, ubraniom, zastawie stołowej, obrusom, meblom... Przedmioty retro są w modzie i często wcale nie tanie. O ile piękniej jest wykorzystać zapomnianą rzecz, odkurzyć wspomnienia, przekazać rodzinną pamiątkę, czy wyszukać jakąś perełkę w internecie, niż kupić coś bezmyślnie w sklepie. 

3. Ze smakiem
Prezentem, który zawsze mnie ucieszy jest coś pysznego, coś wyjątkowego. Coś po czym ewentualnie zostaną tylko okruszki, a czasem nawet ich nie będzie. Nie zalegnie zapomniane w kącie, tylko zostanie skonsumowane i dostarczy przyjemności, a nawet zdrowia. Lubię dostawać coś, co można zjeść: własnoręcznie upieczone ciasteczka, konfitury czy słój dobrego miodu. Sama często obdarowuję bliskich takimi prezentami. Najczęściej miodem właśnie. Naturalnym lub smakowym. W Pasiece Rodzinnej znajdziecie pyszne miody, naturalne i ekologiczne, już pięknie zapakowane w zestawy. Nic, tylko wręczyć najbliższym. 

Nie potrzeba tony kolorowego papieru, plastikowego błysku. Najpiękniejsze prezenty są naturalne: wspólna chwila, bezcenna pamiątka, słodka przyjemność. 


Post we współpracy barterowej z Pasieka-Rodzinna.pl, gdzie znajdziecie naturalne miody, także w wariantach smakowych oraz świece z wosku pszczelego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger