×

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

 


Podróże z dziećmi to inny wymiar podróżowania. Mówi się nawet, że z dziećmi to nie urlop, tylko zmiana otoczenia. I wiele w tym prawdy, bo podczas wyjazdów z dziećmi to przede wszystkim im zapewniamy komfort i rozrywki. Od 11 lat jestem mamą i przed dziećmi niewiele podróżowałam. Ot, jeden urlop w roku, latem, a w wieku 22 lat już byłam mamą, więc prawie wszystkie nasze podróże to wyjazdy z dziećmi. Ileż się trzeba czasem nagimnastykować, aby znaleźć atrakcje, które zadowoliłyby i nas, i dzieciaki. Szkoda, że nie było takiego przewodnika już lata temu. Takie, jak napisali Kamila i Paweł Florczak, znani z Ready for Boarding. 104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem. 


Pomysłów na wyjazd z tą książką Wam nie zabraknie. Ja w trakcie lektury już zaczęłam planować przyszłoroczne ferie zimowe, a zwróćcie uwagę, że mamy dopiero maj 😂

To 104 gotowe pomysły na urlop z dziećmi. Atrakcje podzielone są wg rodzajów, np. jest rozdział o parkach rozrywki, o muzeach czy kolei. Każda atrakcją jest opisana, a na pasku podsumowującym zawarto najważniejsze informacje: jak dojechać, ceny biletów oraz znajduje się tam krótka opinia autorów. Miejscom towarzyszą kolorowe zdjęcia, a wszystkie atrakcje zostały przez autorów i ich troje dzieci przetestowane. 

Bardzo mi się podoba, że książce nie znajdują się wyłącznie parki zabaw i rozrywki, bo my najczęściej takich miejsc unikamy, nasze dzieci (lat prawie 8 i 11), też powoli z nich wyrastają. Układ książki jest przejrzysty, ale ja wolałabym podział atrakcji na województwa, niż kategorie. Częściej planujemy podróż w danym rejonie i wtedy szukamy, co tam jest ciekawego, niż do konkretnego rodzaju obiektu. Układ regionami byłby praktyczniejszy. 

I to jedyna rzecz, która w tej książce mi się nie podobała. Niesamowicie inspirująca, wiarygodna i pięknie wydana. Odkryłam mnóstwo miejsc, o których wcześniej nawet nie miałam pojęcia (szczególnie z rozdziału o kolei), zaczęłam w głowie tworzyć listy must see i szukać noclegów 😉 Cieszę się, że autorzy byli szerzy i czasami zwracali uwagę na coś, co im się w danym miejscu nie podobało, albo co może być utrudnieniem. Pomocne są też ikonki określające czy dana atrakcja jest na zewnątrz, na niepogodę, czy potrzebne będzie nosidło dla mniejszych dzieci, itd. 

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem to książka, dzięki której pomysłów na podróże z dziećmi Wam nie zabraknie. Kamila i Paweł Florczak sprawili, że każdy czytelnik będzie Ready for Boarding 😉Post we współpracy z Wydawnictwem Bezdroża. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger