×

Muzykanci z Bremy- bajeczna gra nie tylko dla dzieci!

 

Znacie bajkę Muzykanci z Bremy? To opowieść braci Grimm o przygodach osła, psa, kota i koguta, którzy zostali zmuszeni opuścić swoje miejsce zamieszkania. Zwierzątko długo poszukiwały domu dla siebie, aż w końcu dotarły do pewnej chaty, ale w środku znajdowali się zbójnicy. Odkryły to stając jeden na drugim. Wszystkie zaczęły wydawać dźwięki, aż w końcu wpadły do chaty, przestraszyły zbójników (ci zbiegli) i zwierzęta zamieszkały w nowym domu. Ta bajka stała się kanwą gry Muzykanci z Bremy od Granna. 

To gra dla dużych i małych już od 5 roku życia. Przeznaczona dla dwóch do czterech osób, a rozgrywka nie potrwa dłużej niż dwadzieścia minut. 

Autorami gry są Przemysław Fornal oraz Michał Gołąb Gołębiewski. Piękna oprawa graficzna to zaś dzieło Macieja Szymanowicza. 

W pudełku znajdziemy:

-34 zwierzaki

- 5 zbójów

- drogowskaz

- dwustronny domek

- instrukcję.

Celem gry jest oczywiście przestraszenie zbójów. W chacie siedzi dwóch wybranych lub wylosowanych zbójów.  Gracze układają wieżę ze zwierząt, tak, aby na końcu gry przewyższyła dwóch stojących na sobie zbójów z chatki, ale wygrywa ten, który ułoży najniższą z przewyższających zbójów wieżę. Gracze rozkładają zwierzątka wokół domku (pusty pozwala łatwiej oszacować wielkość zbójów, w urządzonym jest trudniej, z młodszymi graczami można domek pominąć). Ich ilość zależy od ilości graczy (wyszczególniono to w instrukcji). Drogowskaz układamy po owieczce. Pierwszy gracz może wybrać jedno z czterech zwierzątek następujących po drogowskazie. Następnie przesuwa się on w miejsce zabranego i kolejny gracz znów może wybierać jednego zwierzaka z czterech po drogowskazie. Gramy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zwierzątka mają różne umiejętności, np. zabranie świnki pozwala również na zabranie leżącego po niej zwierzaka, a gdy osioł jest na szczycie wieży nie można powiedzieć pas. Pas mówimy, gdy myślimy, że nasza wieża już jest wystarczająco wysoka i nie chcemy grać dalej. Następnie porównujemy wieże. 

Gra ma proste zasady i moje dzieci pierwsze rozgrywki rozgrywały same, bez mojej pomocy. Chociaż przewidziana jest od 5 roku życia, nadal jest atrakcyjna zarówno dla 11-latki, 8-latka, jak i dla rodziców. Szybka rozgrywka sprawia, że mniej cierpliwe dzieci nie nudzą się, umiejętności zwierzaków czynią rozgrywkę niezwykle emocjonującą, a końcówka gry zawsze zaskakuje.
Estetycznie wykonana, trwała, a w dodatku pięknie ilustrowana, gra sprawia, że chętnie po nią sięgamy. 

Muzykanci z Bremy to iście bajeczna gra planszowa dla całej rodziny. Nie zabraknie emocji i śmiechu w czasie rozgrywki, a zasady bez trudu zrozumieją nawet najmłodsi gracze. Post we współpracy z marką Granna. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger