×

Odejdziesz ze mną? Finał bestsellerowej serii kryminalnej

 


Są takie serie, które trwają zbyt długo i czytając jedenasty tom mam już po prostu dosyć. Są też jednak takie, które zostawiają niedosyt. Po przeczytaniu trylogii Diany Brzezińskiej Będziesz moja, Zaufasz mi i Obiecasz mi, cisnęło mi się na usta tylko: Ale jak to już koniec? Miałam pożegnać ulubionych bohaterów, Adę Czarnecką i Krystiana Wilka, już na zawsze? Na szczęście autorka zrobiła nam tylko przerwę od ich historii i powróciła właśnie z czwartym tomem serii- Odejdziesz ze mną?

Wydaje się, że Krystian i Ada mogą już odetchnąć z ulgą po ostatnich wydarzeniach. Policjanta oczyszczono z zarzutów, a Ada, chociaż pożegnała się z pracą w policji, to dostaje zlecenia jako biegła i pracuje w prywatnym gabinecie. 
Spokój burzy jednak jeden telefon. Zabójstwo bardzo podobno do tych sprzed lat. Szybkie oględziny miejsca zbrodni nie pozostawiają wątpliwości, że siedem lat temu skazano niewinnego człowieka, a seryjny morderca nadal jest na wolności. Kim jest? Dlaczego na kilka lat przestał zabijać? Czy przeszłość pogrąży braci Wilków i rozbije związek Ady i Krystiana?

Skąd taki sukces tej serii? Moim zdaniem tajemnica tkwi w emocjach. Jest tu ich cała gama: strach, żal, miłość, niepewność...Czwarta część trzyma poziom poprzednich. Ciekawa zagadka kryminalna, tworzenie profilu psychologicznego mordercy, ciut miłosnych perypetii i wartka akcja. Powieść czytałam z przyjemnością i dużym zainteresowaniem. I najważniejsze, że mogłam wrócić do bohaterów, których naprawdę polubiłam. Lekko niepewną siebie Adę, świetną psycholog i profilerkę. Krystiana, dawnego podrywacza, dobrego policjanta, za którym trochę ciągnie się mroczna przeszłość. Autorka nie obiecuje, że oni jeszcze wrócą, zakończenie z jednej strony zamyka pewien rozdział, ale nie na zawsze. Na pewno pozwoli czytelnikowi wrócić jeszcze do Szczecina, zapowiadając nową serię z prokurator Gabrielą Sawicką.

Lubicie serie kryminalne? Ja uwielbiam, a jeśli jest to połączenie mrocznych zbrodni z wątkami miłosnymi czy obyczajowymi, to biorę w ciemno! Odejdziesz ze mną? Chętnie zostanę z tymi bohaterami na dłużej.


Wydawnictwo Otwarte- dziękuję za egzemplarz książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger