×

Chirurg Paweł-O chirurgii inaczej

 


Zazwyczaj unikam wszystkich około medycznych tematów. Nie oglądam seriali medycznych, nie pytam doktora Google co mi dolega, bo zawsze twierdzi, że umieram. Z moimi skłonnościami hipochondrycznymi, lepiej nie wiedzieć. Po tę książkę sięgnęłam jednak z ciekawością, bo skoro O chirurgii inaczej, to może obędzie się bez krwawych opisów...


Chirurg Paweł, czyli doktor Paweł Kabata od kilku lat oswaja ludzi z medycyną i chirurgią prowadząc profil na FB i Instagramie (tam 54 tys. obserwujących), gdzie w zabawny sposób opisuje swoje codzienne perypetie. Dla wielu to ludzka twarz chirurgii, a nie tylko tajemniczy człowiek zza maseczki, który ma pacjenta operować. Z ciekawością więc sięgnęłam po jego książkę, spodziewając się odczarowania szpitalnych korytarzy.

O chirurgii inaczej to zbiór lekkich anegdot z czasów studenckich, stażu, a w końcu znad stołu operacyjnego. Książkę czyta się wyjątkowo łatwo, to właściwie lektura na jeden wieczór, i pod względem objętości, i pod względem lekkości pióra. Autor umie opowiadać. Niestety prowadzi narrację w trzeciej osobie, opowiadając swoje własne historie, co mi nieco przeszkadzało.

Opowieści zawarte w książkę też zbyt dużo z chirurgią wspólnego nie mają. Często są to żarty, zrozumiałe tylko dla środowiska medycznego, a dla osób postronnych zwyczajnie nieśmieszne, chociaż kilka razy teksty mnie rozbawiły. To krótka historia wyborów Pawła Kabata, dlaczego medycyna, laczego chirurgia. 

Jeśli boicie się lekarzy i szpitali, to warto po tę książkę sięgnąć, oswoi nieco postać lekarza, ukazując, że to człowiek jak każdy inny. O chirurgii inaczej była przyjemną lekturą, nieco inną, niż się spodziewałam.Za książkę dziękuję Wydawnictwu Helion (#współpraca). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger