×

Uczucia Alicji, czyli o dziecięcych emocjach

 

Dziecko to też człowiek, tylko trochę mniejszy i także, jak my dorośli, doświadcza różnych stanów emocjonalnych. Jednakże w porównaniu z nami, nie zawsze potrafi ono określić swoje emocje oraz poradzić sobie z natłokiem uczuć. Książka ta ma za zadanie pomóc dziecku je zrozumieć.

Znacie to uczucie, kiedy wydaje Wam się, że spadło na Was jakieś fatum, że wszystko jest przeciwko Wam? Alicja też się tak czuje. Ma jechać na ferie z babcią, ale to jedyna radosna myśl, bo pozostałe zdarzenia ją przytłaczają. Zdechł jeden z jej ulubionych szczurków, najlepsza koleżanka jest niemiła, a Staś tylko jej nie zaprosił na urodziny. Alicja ma jednak nadzieję, że ferie z babcią i rozmowy z nią nieco wyjaśnią sytuację. 

I wyjaśniają. Na kolejnych kartach książki Alicja (a wraz z nią mali czytelnicy) dostają od autorki- dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej- solidną dawkę wiedzy o relacjach, emocjach i uczuciach. Alicja dowiaduje się jakie ma zmysły i jak one działają, jakie targają nią emocje, jaki to ma wpływ na nasze ciało i jak działa układ nerwowy. Dowiaduje się jaki człowiek może mieć temperament oraz czym jest samoocena. 

Nie sposób wymienić wszystkich informacji zawartych w książce. Trzeba ją po prostu przeczytać. I to nie na raz, ale po kawałku, skupiając się na danym zagadnieniu. Nie trzeba jej czytać od początku do końca, od deski do deski, gdyż każda strona jest swoistą mapą myśli dotyczące jednego problemu. Ilustracje z początku mogą wydawać się chaotyczne, ale z czasem docenicie jakie są piękne. Ich autorem jest Marcin Wierzchowski.

Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznawać siebie to nieoceniona pomoc dla rodziców w wytłumaczeniu dzieciom skomplikowanego świata uczuć i emocji. 


Książka ukazała się nakładem MANDO, czyli Wydawnictwa WAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger