×

Moc sześciu minut. Codziennik motywacyjny

 


Podobno wystarczy sześć minut dziennie, by być bardziej szczęśliwym, spełnionym. Trzy minuty rano i trzy minuty wieczorem. Tak niewiele. Codziennie. Moc sześciu minut. Dominik Spenst obiecuje, że dzięki tym kilku chwilom i codziennej rutynie, nasze życie może się odmienić. O co w tym wszystkim chodzi?

Notatnik ten to motywacja by w codziennym biegu poświęcić kilka minut samemu sobie, skupić się na przeżyciach, odczuciach i pragnieniach. To taka rozmowa samemu ze sobą. 

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza to część poradnikowa, w której autor opisuje jak korzystać z codziennika. Dlaczego warto, jakie są fundamenty jego wiedzy, pokazuje przykłady gwiazd i ludzi sukcesu oraz ich nawyki. Tłumaczy zasady psychologii pozytywnej, korzyści porannej rutyny i wieczornego wyciszenia, autorefleksji. Ta część, ponad dziewięćdziesiąt stron, to spora dawka wiedzy, przeplatana motywacyjnymi cytatami. Przejrzysta i estetyczna. To przygotowanie, bez którego nie warto zabierać się za część praktyczną.

W tej zaś, części praktycznej, znajdziemy miejsce na własne notatki. Każdego dnia czeka tu wyróżniony cytat. W czasie porannej rutyny wypisać należy to, za co jesteśmy wdzięczni, jak możemy sprawić, żeby ten dzień był udany oraz naszą afirmację. Wieczorem zaś warto się zastanowić nad dobrym uczynkiem, który popełniliśmy, nad rzeczami do poprawy i opisać swoje miłe przeżycia. Dominik Spenst twierdzi, że skupienie się na pozytywnych chwilach życia, sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, odnosimy sukcesy i żyjemy dłużej. Musimy jednak prowadzić tę praktykę uważności regularnie, a aby wyrobić nawyk potrzeba minimum sześćdziesiąt sześć dni. Dziennik ten zawiera więc to minimum, a nawet miejsce na własne notatki na całe pół roku. Dodatkowo co tydzień czekają na nas pytania, które mają wskazać nam drogę w jakim kierunku chcemy podążać, co czujemy, jakie są nasze emocje oraz comiesięczne podsumowanie. Autor nie daje gotowych rozwiązań na osiągnięcie sukcesu i bycie szczęśliwym, to my sami musimy porozmawiać ze sobą, wsłuchać się w swoje emocje i odczucia, żeby odnaleźć właściwą ścieżkę i nią podążać.

Wydana przez Wydawnictwo Otwarte książka ma piękną oprawę, ciekawe wnętrze i już sama okładka motywuje do codziennego z niej korzystania. Codziennik posiada dwie zakładki, dzięki którym łatwiej wrócić do interesujących nas treści. 

Moc sześciu minut to wyjątkowy dziennik. To motywacja by zajrzeć w głąb siebie, by z każdą kolejną kartką codziennika, odkrywać szczęśliwszą stronę życia. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger