×

Medytacje na każdy dzień


 Medytacja, odprężenie, spokój. Lubię medytować, skupiać się na oddechu, słuchać mantr. Lubię też inspirujące cytaty, które wskazują drogę. Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju to 365 inspirujących tekstów Dalajlamy, które prowadzić cię będą przez cały rok.

W tej elegancko wydanej książce, jej redaktor, Renuka Singh, zebrała refleksje, cytaty i fragmenty przemówień XIV Dalajlamy Tenzina Gjaco. To przywódca Tybetu, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. 

Dzięki tej publikacji każdy dzień możemy zaczynać od inspirującego tekstu, od kilku chwil refleksji. Można także korzystać z tej książki za pomocą indeksu znajdującego się na końcu i wybierać cytaty wg potrzeb, na dany temat, np. dotyczące autorytetu, cierpienia, czasu, nastawienia czymszczęścia. 

Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie. Sznurkowa zakładka pozwala na zaznaczenie danego dnia lub ulubionego cytatu. Wnętrze jest minimalistyczne, nie ma tu rozpraszających rysunków, a czcionka jest odpowiednia- niezbyt duża, ale też nie za mała. Przyjemnością jest korzystanie z takiego zbioru myśli, idealnie też nadaje się on na prezent. 

Jest to publikacja, którą warto posiadać. Nawet jeśli nie będziesz do niej zaglądać codziennie, to wskaże ci drogę kiedy szukasz spokoju. To ważne w tych niespokojnych czasach. Mnie na pewno myśli XIV Dalajlamy będą towarzyszyć codziennie. 
Jedną z rzeczy, których uczy nas medytacja, kiedy w spokoju zaglądamy do swojego wnętrza, jest to, że spokój już w nas jest- spokój, którego wszyscy w głębi serca bardzo pragniemy, nawet jeśli owo pragnienie jest ukryte, zakamuflowane, stłumione. Jeżeli dogłębnie zbadamy ludzką naturę, okaże się, że jest ona pełna dobroci, życzliwości, chęci pomocy. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach duch harmonii wyraźniej się objawia, a nasze pragnienie spokojnego życia we wspólnocie staje się coraz silniejsze i bardziej powszechne
(z 19 kwietnia)

Książka ukazała się w Dom Wydawniczy REBIS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger