×

Tak naprawdę nic nie jest proste... Prosta sprawa- Wojciech Chmielarz

 


Jeżeli chodzi o książki Wojciecha Chmielarza, to sprawa jest prosta- biorę w ciemno! Zachwyciło mnie Żmijowisko, spodobała mi się Rana, a Wyrwa zaciekawiła. Po starsze pozycje dopiero sięgnę, ale nowości czytam z zapartym tchem. Tak też było z Prostą sprawą, która wcale taka łatwa dla głównego bohatera nie była...


Wojciech Chmielarz tę powieść pisał w czasie wiosennego lockdownu i publikowana była w odcinkach, na profilu autora. Teraz została poprawiona i rozszerzona. Drukowana miała premierę 14 października. 

Bezimienny, główny bohater ma do załatwienia prostą sprawę. Odwiedza w Jeleniej Górze przyjaciela, chce mu oddać zaciągnięty kiedyś dług i może trochę u niego przenocować. Kiedy jednak dociera na miejsce, w mieszkaniu nie zastaje Prostego. Lokal jest zdemolowany, a chwilę po tym, gdy On się tam pojawia, przychodzą również umięśnieni gangsterzy, którzy także szukają jego przyjaciela. On ucieka z mieszkania, trochę przy tym uszkadzając bandytów. Obiecuje sobie odnaleźć Prostego, jednak to wbrew pozorom i ksywie kumpla, wcale takie proste nie będzie. Okazuje się, że w sprawę zamieszani są jeleniogórscy mafiosi i czescy gangsterzy. On ma do pomocy jednak analityczkę z ABW. 

To jest prawdziwa sensacja! Imienia głównego bohatera nie znamy. Nie widomo kim jest, w jakiej sprawie konkretnie przyjechał do Prostego, ani skąd się znają. Wiadomo jednak, że potrafi się bić, posługiwać bronią oraz myśleć szybko i logicznie. Ma swoje zasady, których nigdy nie łamie. Nie brak w tej powieści nagłych zwrotów akcji, a tempo nie zwalnia aż do samego końca. Ja się czułam zaciekawiona i nie mogłam się oderwać. I mam wrażenie, że jeszcze z owym, bezimiennym bohaterem jeszcze się spotkamy. Mam nadzieję, że jak najszybciej.

Tajemniczy bohater walczący o sprawiedliwość, międzynarodowa mafia, ładna analityczka ABW i klimat Kotliny Jeleniogórskiej. Prosta sprawa- z tego byłby niezły film!


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Marginesy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger