×

Bezpiecznie na słońcu, czyli jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV


Zaczyna się lato i chyba już każdy z nas czuje wakacyjny luz. Czekają nas wczasy czy krótkie wypady nad wodę z dziećmi. To chwile odpoczynku i radości, ale takie będą jeżeli zadbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci, a letnie miesiące co roku są coraz bardziej gorące i słoneczne. Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV?


O kilku zasadach musimy pamiętać, by nie doszło u dzieci do udaru słonecznego czy poparzenia skóry (przy okazji powinniśmy też zadbać o siebie):

1. Unikaj przebywania na słońcu w samo południe
Pomiędzy godziną 11 a 15 staraj się nie wychodzić na plażę, a zwiedzając unikaj nagrzanych, słonecznych ulic, staraj się schować w cień. To dobry czas na zwiedzanie czegoś wewnątrz- zamku, muzeum czy podziemi miasta.

2. Nie zapomnij o kremie z filtrem!
By uniknąć poparzeń słonecznych, nie zapomnij posmarować siebie i dziecka kremem z filtrem. Takim minimum SPF 30 i wodoodpornym. Krem należy nakładać już pół godziny przed wyjściem na słońce oraz po każdej kąpieli. Pamiętajcie, że popołudniowe słońce także potrafi mocno przygrzać. I zwróćcie uwagę na te partie ciała, o których zazwyczaj zapominamy: uszach, ustach czy nosie. Smarujemy się kremem także w dni pochmurne, bo promieniowanie słoneczne przenika przez chmury. 

3. Osłaniaj ciało
Wiem, że trudno jest czasem w upale wytrzymać w dłuższym rękawie, ale postraaj się okryć chociaż ramiona. Maluszkom na plażę warto zakupić specjalny strój kąpielowy, z dłuższym rękawem oraz specjalną powłoką zapewniającą ochronę przed promieniowaniem UV50+, jak ten ze zdjęcia, dostępny na smyk.com.


4. Czapka na głowę
Oprócz osłaniania ciała, zadbajcie także o głowę. Warto założyć dziecku słomkowy kapelusik, czapkę z daszkiem lub specjalny kapelusz przeciwsłoneczny, który nie spadnie z dziecięcej główki dzięki wiązaniu, a dopasowując się zapewni także osłonę karku. Również dostępny na smyk.com.


5. Pij dużo wody
Nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu, dzieci także go potrzebują. Nie kupuj im tych przyciągających wzrok kolorowych soczków, ale zaproponuj zwykłą wodę. Moje dzieci naprawdę szybko się do niej przekonały. Warto na zachętę kupić dla nich bidon z ciekawym obrazkiem. 

Te pięć prostych zasad sprawi, że urlopu nie popsuje spieczona skóra czy złe samopoczucie, a bardzo słoneczne wakacje będą tylko przyjemnością. 

Kremy do opalania, bidony, stroje kąpielowe i czapki, a także plażowe zabawki- to wszystko znajdziecie w SMYKU.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger