×

Paryski szyk jeszcze raz! czyli przewodnik po światowej stolicy mody


Paryżanki uznawane są za jedne z najlepiej ubranych kobiet na świecie. Z klasą, ponadczasowo. Ich styl próbują naśladować inne panie. Paryski szyk jeszcze raz!- w tej książce najsłynniejsza francuska modelka, Ines de la Fressange, radzi jak dobierać ubrania i gdzie je kupować. 


Ines de la Fressange była modelką, a nawet muzą samego Karla Lagerfelda. Jest także projektantką mody, perfum, posiada własny butik w Paryżu. Paryski szyk jeszcze raz! to zaktualizowane, drugie wydanie przewodnika.

To nie jest typowy poradnik o modzie. Owszem, znajdziemy tu dosłownie kilka wskazówek o tym jak wyglądać jak stylowa mieszkanka Paryża, co powinno znaleźć się w naszej garderobie czy lookbook z ponadczasowymi stylówkami. W książce znajdziemy także porady urodowe czy wnętrzarskie. Jednakże olbrzymią część tej publikacji zajmuje przewodnik po francuskich sklepach wraz z informacjami co możemy tam kupić. Dlatego nie nazwałabym tej książki poradnikiem, a przewodnikiem zakupowym po światowej stolicy mody- Paryżu. 

Dla kogo zatem ta książka? Na pewno nie dla osób, które szukają porad jak zorganizować swoją szafę, jak dobierać ubrania do figury. Przyznam, że trochę tego właśnie oczekiwałam, więc nieco mnie ta książka zawiodła. Paryski szyk jeszcze raz! to idealna lektura dla wielbicielek mody, kobiet, które trochę się na niej znają, wiedzą jak chcą się ubrać, ale szukają miejsc, gdzie mogą zakupić ubrania modne, z dobrych materiałów i świetnie uszyte. To przewodnik dla osób wybierających się do stolicy Francji, bo oprócz adresów sklepów, przeczytać też możemy w nim o paryskich restauracjach, sklepach wnętrzarskich, mniej znanych muzeach czy sklepach z akcesoriami dla dzieci. Jeśli jednak nie wybieracie się na razie na wycieczkę do Paryża, to również możecie skorzystać z zakupów, ponieważ autorka zaznaczyła przy adresach, które sklepy prowadzą sprzedaż online, także zagraniczną. 

To nie poradnik jak się ubierać. Autorka podzieliła się tajemnicą gdzie kupować i gdzie bywać. Nie trzeba się urodzić w Paryżu, by mieć paryski szyk, a ta książka może pomóc Wam ten efekt osiągnąć.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger