×

Co kupić dzieciom na Gwiazdkę w szkole lub przedszkolu?


Połowa listopada, a ja już piszę o Świętach? To właśnie w listopadzie odbywają się zebrania rodziców, spotkania Rady Rodziców czy trójek klasowych w celu ustalenia prezentu gwiazdkowego dla dzieci. I piszę ten tekst po to, by nikt nie wpadł na pomysł (a raczej nie miał żadnego pomysłu) kupienia dzieciom... przyborów szkolnych.


W starszych klasach zazwyczaj dzieci losują osobę, której wręczają prezent za określoną kwotę. U młodszych zaś i w przedszkolach to rodzice wybierają prezenty i kupują wszystkim równe, całej klasie, a niekiedy (jak u nas) całemu przedszkolu. Jedni mają większy budżet (nawet 30-40 zł), inni sporo mniejszy. U nas są to kwoty rzędu 10-20 zł na dziecko, dlatego przedstawiam Wam propozycje właśnie w tym przedziale cenowym. Takie rzeczy, z których ucieszy się i trzylatek w przedszkolu, i ośmiolatek w szkole. Coś, co pasować będzie chłopcu i dziewczynce. Dzieci większość rzeczy już ma. Kolorowanki, ciastolinę, grę planszową. Wśróde setki dzieci zawsze znajdzie się jedno czy kilkoro, które już dany przedmiot posiadają, ale chodzi o rzecz, z której większość się będzie cieszyć. Niestety w przypadku przyborów skzolnych, jak kredki, ołówki czy długopisy, uważam, że to jak dać kobiecie ścierkę do kurzu w kwiatki- bo jest ładna, tania i jej się przyda. Cóż z tego, że ona niekoniecznie się ucieszy...

Jest kilka bezpiecznych kategorii prezentów, wśród których za niewielką cenę można znaleźć coś ciekawego, edukacyjnego, a zarazem będącego miłym prezentem:

1. Książki
Rynek wydawniczy oferuje nam tak wiele, że nie trzeba się długo zastanawiać. Książek dla dzieci jest mnóstwo, a i tych o tematyce świątecznej nie zabraknie. Książka zawsze jest świetnym pomysłem.
dla przedszkolaka: Wesoły Ryjek i zima- Wojciech Widłak- 16,43 zł- czytam.pl


dla ucznia: Boże Narodzenie w Bullerbyn- Astrid Lindgren- 18,06 zł - czytam.pl


2. Kreatywne zabawki
Ciastoliny, magiczne piaski, znikopisy, rzepy, klocki magnetyczne rodzajów zabawek rozwijajaących dzieci pod względem manualnym jest mnóstwo!
dla przedszkolaka: ciastolina Play Doh- wiaderko 18, 90 zł- allegro.pl lub Twórz i krój 15,20 zł- allegro.pl


dla ucznia: kolorowe rzepy Thorn Ball - 14,99 zł- allegro.pl


3. Łamigłówki
Czy to zagadki w formie kart czy książeczki, to prezent, z którego każde dziecko się ucieszy. Dzieciaki uwielbiają łamigłówki.
dla przedszkolaka: Kapitan Nauka, zagadki obrazkowe, angielski 4-6 lat- 13,82 zł- czytam.pl


dla ucznia: Kapitan Nuaka, zagadki obrazkowe, matematyka 6-9 lat- 12,18 zł- czytam.pl


4. Gry planszowe
To naprawdę niedrogi prezent, a często dostępne są w wersji junior i dla starszych dzieci. Gdy planszowe czy karciane zajmą już czterolatka. Wybór ogromny! Nasze dzieci dostały planszówki w przedszkolu na zajączka, dzięki czemu nie nudzimy się w jesienne i zimowe wieczory. 
dla przedszkolaka: Gorący ziemniak mini 4+ - 12,04 zł - czytam.pl


dla ucznia: Gorący ziemniak mini 8+ - 12,04 zł - czytam.pl


5. Do skakania
Fajnym pomysłem jest też coś, co pobudzi aktywność fizyczną dzieci. Piłki, skakanki, skoczki. Te ostatnie były prezentem w przedszkolu, gdy Starsza była w trzylatkach. Nasz skoczek jest w użyciu do dziś, a to już cztery lata!
dla przedszkolaka: Skoczek osiołek - 14,90 zł- allegro.pl


dla ucznia: skakanka skipper na nogę- 18,99 zł- allegro.pl


Każda z powyższych propozycji to skromny upominek, do 20 zł, a zapewniam, że z każdej kategorii, jak się uprzemy i poszukamy, znajdziemy też coś mniejszego, do 10 zł. Chodzi o sam gest podarunku, ale naprawdę przemyślanego. Wysilmy się troszkę, pomyślmy, a nie kupujmy im, nawet w szkole, rzeczy, które im się przydadzą. Nawet malutkie i skromne prezenciki, mają je przede wszystkim cieszyć. 

PS właśnie wróciłam z zebrania w przedszkolu. Do 20 zł udało nam się wybrać grę i książkę dla dzieci. Jak widzicie da się!

Za podpowiedzi prezentowe dziękuję Karolinie Nowak ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger