×

Książki dla maluchów o dobrych manierach

Wrażenie w towarzystwie wywrze, kto zna sę na savoir-vivrze! Takim hasłem rozpoczyna się Co wypanda, a co nie wypanda, niewielka książeczka dla maluchów o zasadach dobrego wychowania. Czy dziecko powinno mieć dobre maniery, czy więcej im uchodzi na sucho? Wychodzę z założenia, że dobrze zachowujący się dorosły, gdzieś tego wszystkiego musiał się nauczyć, a czym skorupka za młodu... Warto pewnych wzorców zachowań uczyć już od małego, a że mam dwoje dzikich dzieci, to posiłkuję się książkami. Nic tak dobrze nie wspomaga nauki jak zabawne rymowanki czy proste rysunki. Przedstawiam Wam zatem:

Trzy książki dla maluchów o dobrych manierach:


1. Co wypanda, a co nie wypanda- Ola Cieślak, wydawnictwo Dwie Siostry.

Cudowna kartonowa książeczka, która w prostych i zabawnych rymowankach pokazuje podstawowe zachowania przy stole czy w czasie rozmowy. Wszystko to obrazują śmieszne rysunki pand. Rymowane zasady są proste do zapamiętania, a wiele z nich używamy na co dzień i mamy swoje ulubione zasady, np. Kto ma elegancką paszczę, ten nie siorbie i nie mlaszcze. Świetna pozycja dla miłośników wierszyków2. Encyklopedia malucha. Dobre wychowanie- Valerie Guidoux, wydawnictwo Olesiejuk.

Obrazkowa encyklopedia dobrego wychowania. W formie komiksów obrazuje zasady życia w społeczeństwie i bycia dla siebie miłym. W książeczce znajdziemy wskazówki jak się witać, kiedy powinno się przepraszać i dziękować, jak być uprzejmym. Ilustracje, do których można wymyślać i opowiadać historyjki, a na końcu zadania dla malucha. 3. Dobre maniery są super- Muuro Leaf, wydawnictwo Esteri.

Ta książka zaś zwraca uwagę prostymi rysunkami i zabawnym tekstem. Z nią nauka dobrych manier nie jest nudna. W książce znajdziemy osobliwych bohaterów: Jęczyduszę (mój ulubieniec), Krzykacza czy Chytrusa. Żadne dziecko nie będzie chciało zostać którymś z nich! Działa na wyobraźnię maluchów i skłania do zastanowienia.

Nigdy nie jest za wcześnie, aby uczyć dzieci dobrych manier. Ważne by dostosować przekaz do ich wieku. Nie musimy sztywno przestrzegać reguł, a nauka może być pełna humoru i zabawy. A Wy jakie książki o dobrym zachowaniu polecicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger