×

Magiczny weekend na łagowskim Zamku Joannitów


Cudowny, przedłużony weekend za nami! Bez wątpliwości mogę stwierdzić, że był on prawdziwie magiczny, baśniowy, a ja spełniłam marzenie o nocy na prawdziwym zamku. Zamku Joannitów w Łagowie.


Zamek ten góruje nad Łagowem (województwo lubuskie, okolice Świebodzina), a znajduje się pomiędzy jeziorami Łagowskim i Ciecz (Trześniowskim). Z zamku nad jeziora jest zaledwie kilkanaście kroków. Takie cudowne położenie ma ten romantyczny hotel.

Klimatu nie można mu odmówić. Najpiękniejszy jest dziedziniec, porośnięty winoroślą, z oszklonym dachem. Tam odbywają się wesela czy bankiety, na co dzień znajduje się restauracja, więc każdy może zjeść tu kolację. 

Każdy może także zwiedzić zamkową wieżę, z której szczytu rociąga się widok na Łagów i oba jeziora. 

Zamek, chociaż niewielki, jest naprawdę uroczy. Pokoje hotelowe, nadgryzione zębem czasu, robią jednak wrażenie. Znajdują się w róznych zakamarkach zamku, widziałam wejścia do nich z bocznego korytarza, bezpośrednio z dziedzińca, a do naszego prowadził główny korytarz. Wysokie, na kilka, może mające po pięć metrów ściany i ogromne okna. Przypuszczam, że trafił nam się jeden z piękniejszych pokoi, narożny, z widokiem na jezioro Ciecz i amfiteatr. Komnata utrzymana w kolorze zieleni, idealnie zgrała się z moją sukienką. Stare meble, które w innym hotelu uznalibyśmy za niedopowiednie, tu świetnie tworzyły ogólny klimat. 

W dniu naszego przyjazdu rozpoczął się łagowski festiwal Lubuskie Lato Filmowe, w amfiteatrze grano koncert, który delikatną muzyką wlewał się przez uchylone w pokoju okno. Wieczorami i nad ranem koncertowały zaś ptaki. 

Pyszne śniadania, możliwość zjedzenia kolacji na zamkowym dziedzińcu (akurat nie skorzystaliśmy), pokoje niczym zamkowe komnaty, widokowa wieża i dwa jeziora z cichą okolicą. Te wszystkie elementy sprawiają, że na tym zamku spełniają się marzenia o idealnym, romantycznym weekendzie we dwoje. 

Wy też możecie sprawić sobie taki Prezent Marzeń. Albo podarować komuś w prezencie ślubnym, rocznicowym, urodzinowym.... Okazji jest naprawdę wiele, mnóstwo też opcji i miejsc na weekendowe pobyty dla dwojga (aż 40 do wyboru). Możecie wybrać też inne niezapomniane przeżycie w Prezencie Marzeń. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger