×

Jak oswoić Rysia?

Kim jest Ryś? Czy Ryś jest dziki? Czy trudno go oswoić? Odpowiedzi na te pytania zna wydawnictwo Polarny Lis. 


Wydawałoby się, że Jak oswoić Rysia? autorstwa Agnès Lestrade to poradnik jak okiełznać dzikie zwierzę, a właściwie to przywodzi na myśl nieco egzotyczna ilustracja na okładce, dalej jest tylko ciekawiej, bo:
Ryś jest zwierzęciem, które zwykle zakrada się do domów późnym popołudniem. I musicie wiedzieć, że gdy Rysio już się u was zadomowi, łatwo się od niego nie uwolnicie. Minie wiele lat, zanim zdołacie się go pozbyć. 
Kolejne ilustracje, w wykonaniu Marie Dorléans, są bardzo dynamiczne. Bałagan, ukrywanie się po kątach, nocne przechadzki po domu... Jakie zwierzę narobiło takiego rabanu? Tym małym dzikusem jest... dziecko.


W książeczce bardzo trafnie porównuje się dziecko do małego zwierzątka. Nie do końca rozumieją jerodzice i próbują poznać, oswoić. Maluch, gdy dorasta, z kolei nie rozumie, czego ci dorośli od niego chcą, a pojmie to całe oswajanie dopiero wtedy, kiedy sam do swojego domu przyniesie małego Rysia.

Opowiastka o dzieciństwie, dorastaniu i rodzicielstwie. O tym, że życie zatacza koło i kiedy Rysie staną się Ryszardami, same mogą stanąć oko w oko z tym stworzeniem. Wtedy możemy im podarować egzemplarz tej książki.

Jak oswoić Rysia? to zabawna, ciepła historyjka, która na pewno poprawi humor rodzicom, a może uświadomi dzieciom, że mama i tata wcale nie mają z nimi łatwo, błądząc w oswajaniu jak po dzikiej dżungli.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger