×

Bez żalu


Bez czego nie mogłabym żyć? Na pewno bez książek byłoby mi trudno. Bez tych wszystkich przygód, kryminalnych zagadek, które z wypiekami na twarzy rozwiązuję, bez romansów, które przeżywam razem z bohaterami. To nic, że tylko w wyobraźni. Bez tego świat byłby ciut szary. Zrezygnować z czytania Bez żalu? Nigdy! Bo to tytuł kolejnej powieści Mii Sheridan.
Już jesienią pisałam o tej autorce romansów i jej książkach ze słowem bez w tytule. Bez żalu- romans, który fanki Sheridan muszą przeczytać.


Jedenastoletnia Jessica Creswell zatapia się w świecie wyobraźni i niechętnie spędza czas w domu, w którym ojca wiecznie nie ma, a mama co chwila szuka go u kolejnych kochanek. Pewnego dnia poznaje Callena Hayesa, trochę starszego od niej chłopaka, którego ktoś chyba skrzywdził. Callen jawi się jej jako książę z baśni, trochę zraniony. Dziewczyna uczy go nut, pokazuje świat muzyki. Po pierwszym, niewinnym pocałunku, chłopak znika. 
Spotykają się znów, wiele lat później we Francji. Ona jest tłumaczką ze starofrancuskiego, on znanym kompozytorem, który przeżywa kryzys twórczy. Dzięki Jessice znajduje swoją muzykę. Callen ma jednak sekret, którego nie chce zdradzać światu...

To nie jest powieść do jakich przyzwyczaiła nas autorka. Brak mi tu głębszych emocji, problemów, uczucia żalu nad losami bohaterów. Tak, przeczytałam tę książkę bez żalu, ale przez to nie poruszyła mnie. Jest po prostu mało realna. Francja, stary zamek i romans dwóch starych przyjaciół, którzy spotykają się po wielu latach akurat tam? Naciągane. 

Ucieszył mnie jednak wątek historyczny, który Sheridan wplotła do fabuły. Skoro Francja to pojawia się Joanna d'Arc, co nieco ożywia akcję powieśći i nie czyni jej po prostu banalną. W listach, które tłumaczy Jessica poznajemy pomocnicę Joanny, której losy próbuje odszyfrować główna bohaterka. 

Mogę Was zapewnić, że przeczytacie Bez żalu z przyjemnością. To, jak pozostałe powieści Mii Sheridan, ciekawy romans. Może brakuje w nim takich emocji jak w Bez żalu czy Bez pożegniania, ale powieść zaskakuje motywem historycznym i na ten wątek warto zwrócić uwagę. 


Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Edpiresse Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger