×

W szkole, w której brakuje miejsca na wyobraźnię, potrzebny jest superbohater. Kapitan Majtas! KONKURS

Czy w szkole jest miejsce na psoty i wyobraźnię? Co kiedy nie chcemy robić wszystkiego według jedynego właściwego klucza, mamy ochotę na odrobinę kreatywności? Czy to zawsze musi się skończyć kłopotami?
George Beard i Harold Hutchins to czwartoklasiści. Nie takich zwyczajnych, bo pełnych pomysłów, skorych do figli. Chłopcy mają ogromną wyobraźnię, tworzą komiksy, a nawet mają własne wydawnictwo. Pomysłowość chłopców nie podoba się jednak, sztywnemu jak wykrochmalone majtki, gronu pedagogicznemu, więc chłopcy stale wpadają w kłopoty. Taka szkoła zdecydowanie potrzebuje superbohatera, więc przyjaciele wymyślają takowego na potrzeby swojego komiksu.

Superbohater, który jest niski, gruby, łysy, a w dodatku zamiast lśniącego stroju i peleryny ubrany jest w zwykłe bawełniane majtki. Jest szybszy, nie od błyskawicy, a od strzelającej gumki. Pokonać go może wcale nie kryptonit, a krochmal. To cały Kapitan Majtas. Właśnie w niego, poprzez pstryknięcie palcami, zamienia się dyrektor szkoły- Krupp.


Z kim walczy Kapitan Majtas? W każdym tomie czeka na niego inna przygoda, a dzięki Wydawnictwu Jaguar na młodych czytelników czeka aż dziewięć przygód majtasowego superbohatera. Na przykład w Piątej Wielkiej Powieści Kapitan Majtas musi się zmierzyć ze Straszną Superkobietą, czyli panią Ribble, wychowawczynią George'a i Harolda. Ma ona przejść na emeryturę i chłopcy zamiast pożegnalnej kartki postanawiają narysować dla nauczycielki komiks. To tylko jeden z wybryków przyjaciół, który nie spodobał się wychowawczyni. Pani Ribble zamierza ukarać chłopców. Ci hipnotyzują ją, by zapobiec karze, jednak wszystko się odwraca przeciw nim i nauczycielka zamienia się w Straszną Superkobietę. Uratować ich może tylko Kapitan Majtas.Seria o Kapitanie Majtasie to zabawne, pełne wyobraźni i psot opowieści dla dzieci zaczynających swoją przygodę z czytaniem. Głównie dla czytelników między 5 a 10 rokiem życia, szczególnie takich, które trudno namówić na czytanie klasycznych powieści dla dzieci. Śmiesznym, czasem troszkę głupim przygodom George'a i Harolda na pewno nie będą potrafiły się oprzeć. 
Książeczki mają dużą czcionkę, a tekst przeplatany jest mnóstwem obrazków i fragmentami komiksów stworzonych przez głównych bohaterów. Można trafić także na ruchome obrazki, które, poprzez szybkie przewracanie strony, tworzą animację. Kapitan Majtas doczekał się także ekranizacji. 

Kto więc nie boi oderwać się od sztywnych szkolnych reguł i dać z siebie trochę kreatywności, koniecznie musi poznać przygody Kapitana Majtasa!

Wy macie na to szansę, gdyż mam dla Was konkurs, w którym do wygrania są aż dwa tomy powieści o Kapitanie Majtasie, a oto zasady:
1. Konkurs trwa od 29.01.2018 r. do 4.02.2018 r. Nagrodą w konkursie są dwa tomy przygód Kapitana Majtasa. 
2. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jakbyś miał/a stworzyć własny komiks o superbohaterze, jakie imię byś mu nadał/a? Jeśli chcesz możesz również trochę go opisać. Odpowiedzi można udzielać na blogu lub na Facebooku pod odpowiednim postem konkursowym.
3. Konkurs przeznaczony jest dla fanów bloga Nie Tylko Różowo oraz Kapitana Majtasa.
4. Miło będzie, gdy udostępnisz informację o konkursie znajomym lub zaprosisz ich do zabawy.
5. Wygrywa najlepsza propozycja imienia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Facebooku w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Nagrody wysyłam w ciągu 5 dni roboczych od zgłoszenia się zwycięzcy. 
6. Udział w konkursie jest dobrowolny, bezpłatny i oznacza akceptację tego regulaminu przez uczestników. 

Bawcie się dobrze. W konkursie i z przygodami Kapitana Majtasa ;) 

5 komentarzy:

 1. Jeszcze nie czytałyśmy, pewnie kiedyś po nie sięgniemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po raz pierwszy słyszę o przygodach Kapitana Majtasa :) Seria wygląda zabawnie, wydaje mi się że przypadłaby do gustu moim chłopakom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio mamy wielki apetyt na książkowe nowości a tej serii nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehe ale śmiesznie to brzmi. Czytacie z Młodą? Podoba jej się?

  OdpowiedzUsuń
 5. Córka czytała już prawie wszystkie części dwa razy ;)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger