×

Spójrz w lustro!


Wkurzasz się, gdy Twoje dziecko uparcie odmawia zjedzenia obiadu, wpada w histerię z byle powodu, nie sprząta pokoju i koniecznie musi teraz obejrzeć bajkę? Powstrzymaj nerwy, a... spójrz w lustro!

Tak, tak w lustro. Nie chodzi jednak o wygląd, a o charakter. To co zazwyczaj najbardziej irytuje nas u innych, znajedziemy w nas samych.

Polka jest bardzo do mnie podobna. Nie z wyglądu (tu raczej córeczka tatusia), ale z charakteru to moje lustrzane odbicie, przez co nie zawsze nadajemy na tych samych falach. Uparta jak ta oślica, jak coś sobie wymyśli, to będzie jęczeć, marudzić czy tak długo działać, aż osiągnie zamierzony cel- czy to zjedzenie słodyczy, czy włączenie bajek. No cóż, ja, kiedy sobie coś umyślę, nowe buty, wakacje czy cokolwiek, to też jęczę, marudzę i robię podchody, tak długo, że Ojciec Mateusz ma mnie zwyczajnie dosyć i zgodzi się na wszystko byle by mieć święty spokój. 

Lenistwo to kolejna łącząca nas cecha. Kiedy ja macham ręką na zalewające pralnię brudne ubrania czy tonącą pod niepozymawnymi talerzami kuchnię, Polka macha ręką na porządek w pokoju. I obie mamy bałagan. Najgorsze jest to, że nie ma kto po nas sprzątać, bo Ojciec M macha razem z nami. Spokojnie, w końcu ktoś ma dość i się lituje, niestety najczęściej to ja. 

Mogłabym tak jeszcze wymienić kilka wkurzających cech mojego dziecka i moich, ale po co się pogrążać. Dzieci nas naśladują, a często o tym zapominamy. Kiedy wybuchasz złością z byle powodu, nie dziw się, że kilkulatek robi awanturę o batonika w sklepie. Kiedy Ty wgapaisz się w seriale pół dnia, nie dziw się, że dziecko żąda włączenia bajki. One nas obserwują, przecież przebywając z nami, przejmują nasze, często i te najgorsze, cechy. Pocieszający jest fakt, że nasze dobre strony się także raczej w dzieciach ujawniają.

Więc zamiast znów ciskać piorunami, gdy dziecię Cię denerwuje, spójrz w lustro i zastanów się, czy Ty czasem nie postępujesz podobnie. I zamiast się wkurzać, karać czy złościć, spróbuj to zmienić, ale zaczynając od siebie, mając nadzieję, że wkrótce znów ujrzysz swoje lustrzane odbicie, tym razem to jaśniejsze. 

A skoro o lustrach mowa, to serwuję Wam dzisiaj garść dosłownie lustrzanych inspiracji od Westwing.pl- trwają tam właśnie kampanie Funkcjonalny przedpokój czy Jadalnia z Prowansji, gdzie znajdziecie te piękne lustra.
1. Lustro "H20"- 75 zł
2. Lustro "Maison"- 239 zł
3. Lustro "Dalila II"- 359 zł
4. Lustro "Dalila IV"- 379 zł
5. Komplet 3 lyster "Urfa"- 99 zł

15 komentarzy:

 1. Świetny temat! Tez często luzuje córce, bo wiem, że ma mój charakter, który do łatwych nie należy! Czuję, że we czwórke mogłybysmy sobie przybic piataka :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba poluzować, bo skoro jesteśmy takie same :P

   Usuń
  2. Wczoraj akurat córka przyniosła pierwszą pieczątkę za zachowanie na lekcji....."Przeszkadzała w czasie lekcji", no cóz gaduła z niej po mamusi! Oczywiście, że powiedziałam jej, ze ma się tym w ogóle nie przejmować :))))

   Usuń
 2. Śliczna dziewczynka i bardzo mądry wpis, sama ze swoja mamą choć już jestem starsza mam dokładnie tak samo ;). Dwa identyczne charakterki to mieszanka wybuchowa ;)
  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo często muszę robić wdech i wydech. Trzy różne charakterki, a tak bardzo podobne do mojego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha no tak, Ty masz to razy 3! To dopiero tykająca bomba :)

   Usuń
 4. U nas tak samo - z wyglądu cały tata, a z charakteru (niestety! ;p) syn się całkowicie we mnie wdał ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj jakie to prawdziwe :), Lila też w zachowaniu bardzo do mnie podobna :), pedantka druga rośnie jak nic :D.
  Rączki też po każdy jedzeniu leci umyć :). Mogę wymieniać i wymieniać :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację, nieraz dobrze jest spojrzeć w lustro. Dzieci tak bardzo są do nas podobne :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger