×

Papier, taśma nożyczki, czyli jak zapakować prezent na Święta


Niby prosta rzecz. Kupujemy torebkę, kolorowy papier, czy co tam chcemy i...pakujemy. Podobno proste. Jak zapakować prezent? Czy opakowanie w ogóle ma znaczenie?Bo liczy się wnętrze...
No niby tak. Ważny jest sam prezent, ale także to, w co jest zapakowany. Osobiście nie lubię toreb prezentowych. Odbierają najlepszą część z prezentu- efekt niespodzianki. Dostając prezent zapakowany w ozdobną torebkę, od razu wiemy co tam jest. Dlatego uwielbiam prezenty zapakowane w papier, czy to szary, czy kolorowy, najlepiej jeszcze tak zaklejone/obwiązane, by dobrać było się trudno. Kilka minut zrywania taśm, mozolne skrobanie papieru, odwiązywanie kokardy i już, już widać fragment podarunku. Jest! Wśród skrawków papieru i wstążki odkrywamy tajemnicę.


Zrobić je na szaro!
Papier jest więc moim prezentowym faworytem. Ale jaki? Kolorowe zazwyczaj są cienkie, pstrokate i szybko się drą. Naprawdę trudno trafić w ładny, schludny wzór kolorowego papieru ozdobnego. Co nam więc zostaje? Papier pakowy lub szary. Tak! Zrobić prezenty na szaro i samemu pobawić się w ozdabianie. Takie opakowanie z duszą.


Przepis na sukces:
Żeby zapakować prezent potrzebujemy:
- szary lub pakowy papier- kilka arkuszy
- kolorowe wstążki, sznurek- kilka metrów


- nożyczki
-taśmę klejącą
- ozdobniki: papier, brokat, stempelki
- oczywiście prezenty do zapakowania
Mając taki arsenał, przyda się jeszcze jedna rzecz- odrobina talentu :) Nie wszystkim wychodzi i ja tez raczej należę do grona tych raczej psujących efekt. A może choć trochę mi się udało? Część prezentów już zapakowana, czeka na Gwiazdora :)

4 komentarze:

  1. u mnie w tym roku podobnie - na szaro :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tez w tym roku chcę postawić na szary papier, ale muszę chyba sobie sprawic jakieś stempelki :) I duuuuużo wstążek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Szary papier wyzwala kreatywność :) Ja prezenty zazwyczaj pakuję w torby papierowe i sama stara się je udekorować zależnie od okazji :) Opakowanie zawsze jest oryginalnie i niepowtarzalne.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger