×

Diabeł ubiera się na czarno!


 Uwielbiam się zakochiwać! Powoli poznawać, czuć się oczarowana, odkrywać motyle w brzuchu. W kim się zakochiwać? W bohaterach książek oczywiście! Chociaż w tym nie powinnam, bo Chase Black to manipulator i diabeł...

Maddie i Chase byli kiedyś razem, chociaż każde z nich miało inne wyobrażenie o tym związku. Ona przyłapała go na zdradzie, on złamał jej serce. Mad próbuje o nim zapomnieć i znów umawia się na randki, gdy zastaje byłego chłopaka pod drzwiami swojego mieszkania. Chase składa Maddie nietypową prośbę- ma udawać, że nigdy się nie rozstali, a nawet, że się zaręczyli. Jego ojciec jest bliski śmierci i młody Black chcąc uszczęśliwić go w ostatnich chwilach życia ,ogłosił całej rodzinie tę radosną nowinę. Szkoda tylko, że nieprawdziwą. Mad od dzieciństwa marzy o ślubie, sama jest projektantką sukien ślubnych, ale Chase jest ostatni na liście jej potencjalnych mężów. Uważa, że dopiero co udało jej się wyleczyć z miłości do niego i jedyne uczucie jakim pała, to nienawiść. Dziewczyna jednakże zwana też Męczennicą Maddie nie potrafi wyobrazić sobie jak mogłaby skrzywdzić ojca Chase'a, który jak jej matka umiera na raka, więc zgadza się wziąć udział w tej farsie. Będzie przynajmniej miała okazję wbić niejedną szpilę w wybujałe ego Chase'a. Czy Diabeł ubiera się na czarno? Czy warto wejść dwa razy do tej samej rzeki? Czy wrogowie się pokochają?

Nazywał się Black, więc nic dziwnego, że miał takie samo serce. Czarne.

Bardzo lubię powieści L.J. Shen. Autorka ma na koncie ponad 20 powieści, a za każdym razem potrafi mnie zaskoczyć. Bohaterowie jej książek są tak realni, że z łatwością daję się ponieść lekturze. Chase to z pozoru zadufany w sobie bogacz, łamacz kobiecych serc i manipulator. Tytuł powieści dobrze kojarzy się Wam z modą, bo ojciec chłopaka stoi na czele domu mody, w którym pracuje również Chase i jego przyrodni brat/kuzyn Julian (z którym delikatnie mówiąc ostatnio się nie dogadują). Wydaje się, że Chase'owi zależy wyłącznie na seksie i nigdy się nie ustatkuje, ale on z jakiegoś powodu boi się stałych związków. Potężny, przystojny, zawsze ubrany w pewność siebie i czerń. Maddie z kolei marzy o ślubie i rodzinie, jest dobra, uczynna i nie potrafi odmawiać prośbom. To drobna dziewczyna, nieco ekscentryczna, wyróżniająca się zwariowanym strojem- sukienką w kaczuszki czy lody. Maddie jednak jest też silna i potrafi być zdeterminowana, jest zabawna, a Chase z początku o tym nie wie, bo podczas ich związku, ona próbowała tworzyć dla niego lepszy obraz siebie. Komu z nas w początkowej fazie znajomości się to nie zdarzyło? Czy ta para, tak różnych ludzi, ma szansę na miłość?

Miłość tak nie działa, Mad. Nie można powiedzieć sercu, w kim powinno się zakochać. 

Bohaterowie są niedoskonali, a przez to prawdziwi. Prawdziwe są też problemy, które oprócz romansowego wątku, znajdziemy w tej książce. Walka z rakiem, przedwczesna utrata rodzica, zdrada, rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. Powieści L.J. Shen nie są płytkimi opowieściami o miłości, są w nich dużo głębsze przemyślenia i emocje, niekiedy wyciskające łzy. Uważam, że jej książki wydawane w Polsce mają krzywdzące okładki, zwane przeze mnie "gołymi klatami", które sugerują niewymagającą, płytką lekturę, a są przecież. Owszem jest tu romans, taki jak lubię rozwijający się powoli i pomiędzy "wrogami", są tu erotyczne podteksty, ale sceny seksu znajdziemy dopiero po trzysetnej stronie. Jednakże są tu poruszone też problemy, które mogą spotkać każdego człowieka, niezależnie od tego czy jest bogaczem stojącym na czele domu mody, czy skromną dziewczyną, która żyje od wypłaty do wypłaty.

(...) ostatnio nauczyłam się jednaj rzeczy. Że ta szczelina między rzeczywistością a naszymi marzeniami to właśnie życie.

A Wy? Dacie się namówić na mały romans z tą książką? Ulegniecie magnetyzmowi Blacka albo urokowi małej Maddie? Oddacie duszę diabłu?Książka ukazała się w Wydawnictwo Luna. Dziękuję za egzemplarz do recenzji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger