×

Więcej przygód w Dolinie Muminków...

 


Czy jest ktoś, kto nie zna Muminków? Tych oryginalnych, animowanego serialu, który oglądaliśmy jako dzieci w ramach Wieczorynki lub tych nowych, opowiastek inspirowanych historiami Tove Jansson? Zawsze mam chęć na Więcej przygód w Dolinie Muminków!

Przyznam, że Muminki, te napisane przez Tove Jansson, poznałam dopiero niedawno, a jeszcze nie do końca. Nie interesowały mnie, gdy byłam dzieckiem, bo język tych opowieści jest dość trudny i wg mnie odpowiedni bardziej dla starszych dzieci, a kunszt tych opowiadań docenią tak naprawdę dorośli. O wiele bardziej lubiłam Muminka, Migotka i Małą Mi na ekranie telewizora. 


Moje dzieci mają jednak okazję zapoznać się z tymi uroczymi istotami już wcześniej, a to za sprawą opowiadań inspirowanymi historiami Tove Jansson. Pięknie wydane Przygody w Dolinie Muminków oraz Więcej przygód w Dolinie Muminków to właśnie zbiór muminkowych perypetii. To krótkie opowiadania dostosowane językiem do najmłodszych czytelników. Do tego piękne, duże kolorowe ilustracje i twarda oprawa sprawiają, że z przyjemnością i mali, i duzi, zanurzają się w świat Muminków. W książce jest dziewięć opowiadań, m.in. Niewidzialne dziecko, Zimowe szaleństwa Muminka, czy Wyprowadzka Małej Mi. 


Więcej przygód w Dolinie Muminków! Zapewniam Was, ze tu nie skończy się na czytaniu jednego opowiadania, a wszyscy będą chcieli więcej :)


Za egzemplarz książki dziękuję Znak Wydawnictwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger