×

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt

 


Kto jest ciekawy jakie zwierzęta żyją w lesie? Kto chce spotkać prawdziwą Dziką Świnię, zobaczyć jak wydra pływa, a jenoty udają trupa? Wyruszcie do lasu razem z Nordem i Łajmą- dwoma uroczymi łajkami. Łapa w łapę.

Autorkę, Ewę Zgrabczyńską, znają już chyba wszyscy, nie tylko poznaniacy. To ta "pani od tygrysów" uratowanych na polsko-białoruskiej granicy, dyrektorka poznańskiego zoo, doktor zoologii. Mi poznańskie zoo jest dobrze znane i chętnie je odwiedzam. 

Pani Ewa zabiera małego czytelnika najpierw na syberyjską tajgę, gdzie poznajemy dwa szczeniaki, łajki, czyli psy myśliwskie. Nord i Łajma wkrótce trafiają do nowej Pani, do Ciepłego Lasu. W ich nowym domu czekają na nich nowa rodzina: psy Maniek i Ronja oraz kot Kit Kiciuliński. Szczeniaki uczą się żyć w nowej rodzinie, ale ciekawi są też świata, a w szczególności pobliskiego lasu i mieszkających w nim zwierząt. Wkrótce poznają dzika Dyzia, wydrę Maksia, lisa Rudą Kitę i wielu innych...

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-9 lat. Napisana przystępnym językiem, z krótkimi rozdziałami. Jest tu duża czcionka i kolorowe obrazki (ilustrowała Katarzyna Urbaniak), więc to świetna lektura dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem. 

Lektura ta w przystępny sposób uczy dzieci szacunku do zwierząt. Pokazuje miłość nie tylko do domowych pupili, ale także do tych dzikich, mieszkających w lesie. Mogą zaobserwować jak człowiek opiekuje się nimi, jak pomaga w potrzebie, ale też naprawia błędy innych ludzi. Dzieci poznają tu niektóre gatunki leśnych zwierząt, ich charakterystyczne zachowania czy sposób życia. 

Łapa w łapę odkrywa Sekretne życie leśnych zwierząt. To niesamowita lektura, która uczy i bawi.Książkę kupicie na znak.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger