×

Książkowe zero waste, czyli Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj dalej VIII


Jesień sprzyja czytaniu. Te długie wieczory, te deszczowe dni... Tylko zaszyć się z książką, pod kocykiem i czytać. Dlatego Wielka Wymiana Książkowa ma też zawsze swoją jesienną edycję. Licząc te wiosenne, to już ósma, czyli wymieniamy się książkami od czterech lat!
Akcję tę zainicjowała i organizuje Magda z bloga Save The Magic Moments przy pomocy Dagmary- Socjopatki. U nich znajdziecie szczegółowe informacje oraz regulamin Wymiany. 


Na czym to polega?
- wymieniamy się książka za książkę- bezgotówkowo- nie sprzedajemy
- każdy opłaca swoją przesyłkę (tę z wysyłaną książką)
- książki wysyłamy za potwierdzeniem odbioru, dowolną formą (kurierem czy pocztą nie ma znaczenia, ważne byśmy mieli potwierdzenie nadania)
- akcja trwa od 6 do 12 października 2019r. 
- wymieniać się można na Instagramie pod #przeczytajipodajdalej8, na blogach wrzucając wpis z listą książek i umieszczając link u organizatorek w odpowiednim miejscu,a  osoby nie posiadające bloga czy Instagrama, wymieniają się w grupie Przeczytaj&Podaj Dalej

W tej edycji autorką plakatu jest Marta z ChytraSztuka, a akcję wsparło Wydawnictwo Galaktyka i Okładkowy Raj, którzy są sponsorami nagród w konkursach. Autorką, która towarzyszy akcji od kilku edycji jest Natalia Sońska, a w tym roku dołączył do niej Marcin Kowal. Swoim patronatem Wymianę objęło także Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. Akcja świetnie wpisuje się w założenia tej idei, bo wymieniamy się rzeczami, których już nie potrzebujemy. Fajnie jeśli do pakowania paczek użyjecie opakowań, w których sami kiedyś dostaliście przesyłkę. Ja zawsze zachowuję kartony, folie czy folię bąbelkową i wykorzystuję je, gdy sama coś wysyłam. 


Moje książki na wymianę (po kliknięciu w tytuł, przeniesiecie się do opisu książki na lubimyczytac.pl):
1. Pucked- Helena Hunting
2. Pod powierzchnią- Anna Dembowska
3. Piąta pora roku- N.K. Jemisin
4. Optymizm mimo wszystko- Agata Komorowska
5. W domu jak w raju- Diana Quan
6. Ciasta na stół
7. Desery. Porady cukiernika- Giovanni Pina
8. Ciastka, ciasta, ciasteczka- Jan Czernikowski
9. Pysznie dla rodziny i przyjaciół- Gosia Wieruszewska, Joanna Drzazga- (stan bdb-, okładka)
10. Kuchnia bułgarska
11. Złota rybka- Przemysław Wechterowicz
12. Złodziej kanapek- Patrick Doyon, Andre Marois (stan bdb-, okładka)

Sama szukam części Jeżycjady, książek Lucindy Riley, ciekawych poradników, ale nie ograniczam poszukiwań do tych książek. Wysyłam tylko i wyłącznie paczką w ruchu lub paczkomatem, ewentualnie jakimś tanim kurierem. Niestety Poczta Polska jest zbyt droga. 

Miłej Wymiany! Czytajcie i podajcie dalej ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger