×

Lawendowe... Dlaczego warto wykupić rodzinną sesję fotograficzną?

Fotografia. Towarzyszy mi od zawsze i ma dla mnie szczególne znaczenie. W mojej rodzinie są długie tradycje fotograficzne, sięgające od dziadka przez moich rodziców. Sama też uwielbiam robić zdjęcia, tak samo mój mąż. Chyba całkiem dobrze nam to wychodzi, chociaż jesteśmy kompletnymi amatorami. Współczesna fotografia nieco różni się od tej tradycyjnej, jednak od zawsze robi się zdjęcia rodzinne. Na starych zdjęciach znajdziecie z pewnością upozowaną rodzinę czy uśmiechnięte dzieci w studio lub plenerze. Dziś także! Takie zdjęcia to pamiątka na całe życie. Dlaczego warto wykupić rodzinną sesję fotograficzną?


Robimy to od czasu do czasu. Polka miała już dwie sesje dziecięce. Pierwszą (tutaj), gdy miała niecałe dwa latka, a przy okazji drugiej, opowiadałam Wam, jak przygotować się do sesji i czym kierować przy wyborze autora zdjęć. Odkąd urodził się Emil to zrobiliśmy dwie sesje świąteczne i jedną przy okazji spotkania mam (tutaj). 

Rodzinna sesja zdjęciowa to klasyka fotografii! To zazwyczaj profesjonalne zdjęcia, które można powiesić na ścianie. Wspaniały pomysł na dokumentowanie tego, jak rosną nasze dzieci w piękny sposób. Robiąc sesję co rok lub dwa mamy cudowną historię ich dorastania. 

Powiecie, że przecież każdy z nas ma aparat w telefonie i robi nim dziesiątki zdjęć dziennie czy tygodniowo. Ale ile z nich jest naprawdę dobrych? Ile rozmazanych, źle wykadrowanych? A ile z nich naprawdę drukujecie? Tych z profesjonalnych sesji zdjęciowych na pewno nie zakurzycie na komputerowym dysku, choćby z tego powodu, że zazwyczaj dostajecie je od razu wydrukowane. 

Zdjęcia z sesji zdjęciowej są też doskonałym prezentem dla dziadków. Z okazji Świąt, Dnia Babci i Dziadka czy jakiejkolwiek innej. Oni zawsze się cieszą na zdjęcia wnuków. Wystarczy oprawić w ładną ramkę czy zrobić fotoobraz (fotokalendarz, bombkę, itd.) i prezent gotowy. 

Nikomu nie będzie wstyd, gdy będzie je oglądał za 20-30 lat :) Są po prostu małymi dziełami sztuki. To nie te śmieszne fotki z wakacji czy selfie z młodzieńczych lat. To profesjonalnie zrobione zdjęcia, które piękne są dzisiaj i piękne będą w przyszłości. 

Ile kosztuje rodzinna/dziecięca sesja zdjęciowa u fotografa? Wszystko zależy od rejonu, pakietu zdjęć i umiejętności autora. Ceny mini sesji okazjonalnych, trwających 20-30 minut, zaczynają się do 150 zł. Jeżeli pragniecie mieć z zdjęcia w jakimś szczególnym otoczeniu, jak my w lawendzie, to musicie jeszcze liczyć się z dojazdem. Na lawendowe pole jechaliśmy prawie 100 km od naszego miejsca zamieszkania. Było jednak warto!

Lawendowa sesja zdjęciowa marzyła mi się od dawna. Dlaczego? Pole lawendy wydawało mi się takim romantycznym, pięknym miejscem. Szczególnie o zachodzie słońca... I takie było naprawdę. Pachnące, pełne życia. Poza tym, większość sesji mieliśmy w studio, zimą, plenerową jedną w niepełnym składzie, a z ostatniej zimowej sesji rodzinne nam kompletnie nie wyszło i nawet go nie zamawiałam...
Naszą sesję zdjęciową w lawendzie wykonała Maria Marysiak Mari-grafia Fotografia Rodzinna, u której wygrałam tę sesję w facebookowym konkursie. Warto obserwować profile fotografów, gdyż często organizują takie zabawy lub szukają modeli do zdjęć. Wtedy pamiątkę możecie mieć za darmo lub w dużo niższej cenie. 

Dosyć jednak pisania, teraz najważniejszy będzie obraz. Oto efekty tej cudownej, lawendowej sesji zdjęciowej. I chociaż nigdy nie lubiłam fioletowego, te zdjęcia po prostu kocham:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger