×

Zrób coś dla siebie- badaj się regularnie!

Wiele z nas, kobiet, na noworocznych listach postanowień umieściły pozycję: Będę się badać regularnie/ Zadbam o zdrowie. Miesiące mijają, a my albo nie mamy czasu, albo terminy nam nie pasują lub zapomniałyśmy już o podjętych w styczniu zobowiązaniach. Może część z Was, jak ja, odhaczyła już kolejne poradnie: ginekologiczna, stomatologiczna, dermatologiczna, ale wepchnęła wyniki do szuflady i uznała sprawę za załatwioną. Dobrze, że chociaż tyle dla siebie zrobiłyście, jednak nic nie zastąpi regularnej profilaktyki.


Kobiety zazwyczaj mają cały dom na głowie, dbają o wszystkich wokół, tylko nie o siebie. Zapominamy o swoich potrzebach, często machniemy ręką na lekkie dolegliwości czy bóle. To niestety nasz podstawowy błąd, ale jak tu w codziennym biegu znaleźć czas na wizytę u lekarza? Nikomu się nie chce z lekkim sporadycznym bólem, czy po prostu dla sprawdzenia, umawiać terminy, czekać w kolejkach. Wciąż zapominamy, że im wcześniej wykryjemy chorobę, tym mamy większe szanse na skuteczną walkę z nią. 

Piersi to jedna z najbardziej kobiecych części naszego ciała, a którą traktujemy trochę po macoszemu. Słyszałam od koleżanek, że często nawet ginekolog nie bada ich podczas wizyty. Październik od lat jest miesiącem walki z rakiem piersi. Może sobie nawet o tym przypomnimy, może ktoś nam wetknie w rękę ulotkę z instrukcją samobadania, może nawet spróbujemy, będziemy o nim pamiętać kilka tygodni. Później październik się skończy, a ulotka gdzieś zawieruszy, nie będziemy miały pewności czy dobrze to robimy, bo przecież nikt nam badania nie sprawdzi, z kolejnym tygodniem już odpuścimy. A przecież badanie piersi jest najprostsze- nie musimy wychodzić z domu, możemy przeprowadzić je sobie same, należy tylko o nim pamiętać.

 Zgrubienie czy ból nie musi od razu oznaczać raka, mogą to być inne dolegliwości- guzki, tłuszczaki czy zwapnienia. Jednak łączy je jedno- im wcześniej wykryte, tym lepiej. Ale jeżeli badamy się regularnie, a nadal nie mamy pewności co do skuteczności tego badania? Tu z pomocą przychodzi nam technologia. Nowatorskie urządzenie, które zbada piersi za nas- Braster- system domowej profilaktyki raka piersi.  Za jego pomocą, nie tylko zrobimy badanie, ale także dzięki aplikacji, prześlemy je do analizy do Centrum Telemedycznego, skąd w ciągu 2 dni otrzymamy wyniki. Proste i bez wychodzenia z domu.

Nie czekajmy z postanowieniami do Nowego Roku, nie z tymi, od których zależy nasze zdrowie i życie. Każdy dzień, miesiąc i pora roku jest dobra na to by dbać o siebie. Dbamy o kobiecy wygląd, ale zapominamy o kobiecym zdrowiu. Czy to będzie telefon do poradni, czy samobadanie piersi- nie odkładajmy tego na wieczne jutro- zróbmy to dziś!

27 komentarzy:

 1. Badanie piersi to podstawa powinniśmy to robic często

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja regularnie badam piersi robię usg oraz cytologię u ginekologa. W moim przypadku to nie tylko profilaktyka - ale wręcz konieczność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Badam sie raz do roku kompleksowo, mam dla kogo zyc <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Badam się regularnie, ale takiemu urządzeniu jakoś trudno mi zaufać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że jeśli to jest obok badań u lekarza, na które nie mamy czasu, jeśli przypomina o profilaktyce, to jak najbardziej jestem na tak.

   Usuń
 5. Raz do roku mam zawsze przegląd zębów i kobiecych spraw (cytologia, USG piersi, wizyta u ginekologa). Warto o siebie dbać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto dbać o siebie, zwłaszcza że mamy dla kogo żyć:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypomniałaś mi, że powinnam się umówić na badanie, bo już jakoś rok mija od ostatniego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłam kilka miesięcy temu ;) Teraz regularnie odwiedzam stomatologa :(

   Usuń
 8. A ja właśnie wczoraj byłam na kontrolnym usg piersi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się badać regularnie choć szczerze nie zawsze mi się to udaje

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja niestety jestem właśnie z tych, którzy odwlekają. Ze strachu przede wszystkim. Od kwietnia mam na biurku skierowanie do dermatologa. I dzięki Tobie to mój plan na dziś: umówić się :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej idę najszybciej jak mogę, bo wolę wiedzieć co mi jest :P Umówiłaś się?

   Usuń
 11. Staram się badać regularnie w każdej dziedzinie zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Racja. Zdrowie jest najważniejsze. A regularne badania są dobrą formą zabezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie urządzenie by mi się przydalo.
  Dało by pewnosc czywszysczy jest dobrze

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger