×

Wieczór z książką: Powiedz, że zostaniesz...


Do trzech razy sztuka... Pierwsza książka Corinne Michaels wydana przez Szósty Zmysł, Consolation, mi sie podobała. Druga, czyli Conviction, niestety zawiodła. Jednak najnowsza, Powiedz, że zostaniesz, znów sprawiła, że spędziłam cudowny wieczór z pełną emocji lekturą.

Miłość nie daje spokoju tylko rośnie w siłę (str. 117)

Autorka zaczyna swoją powieść od wielkiej tragedii. Presley wiedzie spokojne życie. Ma swoją piekarnię, kochającego męża i cudownych bliźniaków. Jednak pewnego dnia, gdy wraca do domu, znajduje Todda martwego. Zostawił ją. Popełnił samobójstwo, chociaż nic tego nie zapowiadało. W dodatku okazuje się, że toną w długach. Presley musi sprzedać swój biznes i przeprowadzić się do rodzinnego miasteczka, którego nie odwiedzała od lat. Robi to bardzo niechętnie, ponieważ boi się spotkać swoją dawną miłość- Zacha. Pierwszego faceta, który ją zostawił, a po nim właśnie Todd poskładał do kupy. Jak może zaufać komukolwiek, skoro wszyscy ją opuszczają?


Bohaterowie Powiedz, że zostaniesz są nieco samolubni. Presley żyje jakby w bańce mydlanej, myśląc, że świat kręci się wokół niej. W małym miasteczku troszeczkę tak jest, wszyscy przekazują sobie plotki i kibicują parze, ale w wielkim świecie dziewczyna dziwi się, że ktoś pragnie realizować swoje marzenia i że istnieje rzeczywistość poza nią. 
Zach natomiast wybrał karierę zamiast miłości czym bardzo Presley skrzywdził. Nie do końca liczy się z uczuciami innych ludzi, jest zaborczy. 

Nie przestaje się kogoś kochać tylko dlatego, że się go już nie widuje (str. 33)To kolejny typowy romans. Pełen zawirowań i problemów, ale zmierzający do jednego- happy endu. Wszyscy o tym wiemy czytając taką książkę, ale czyż nie lubimy marzyć o wielkich miłościach, które przetrwają lata? Tylko ich problemy i charaktery są ciut bardziej realne niż w bajkach, może tym chętniej takie książki czytamy...A przepis na ciasto marchewkowe ze zdjęć znajdziecie tutaj ;)

4 komentarze:

  1. mam cały stos książek, które czekają na przeczytanie - tą chętnie bym tam dołożyła

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka na sympatyczne czytanie i chwile ciepłych refleksji. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Powiedz, że zostaniesz" to książka, z którą faktycznie można spędzić kilka przyjemnych i pełnych emocji wieczorów. Idealna szczególnie na te długie, zimowe - koniecznie z kocem i herbatą. Polecamy!

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger