×

Filip, lis i MAGIA SŁÓW


Świat naszych dzieci będzie taki, jaki sobie opowiedzą. Będzie dobry, jeśli używają dobrych słów, i zły, jeśli użyją złych. Słowa są jak jagody. jedne smaczne i pożywne, a inne trujące. Od trujących boli brzuch i głowa, życie staje się gorzkie i krótkie. 


Filip, lis i magia słów Elżbiety Zubrzyckiej to już czwarta, zimowa odsłona przygód rezolutnego zajączka od Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. My spotykamy się jednak z Filipem po raz pierwszy. Urzekły mnie te historie małego szaraka. 


Trwa zima, ale nie oznacza ona nudy. Filip spotyka rozmaite zwierzęta. Żółtego zająca, który nie do końca rozumie o co chodzi w zabawie, czy swojego wroga- lisa. Czy będzie mógł mu zaufać?
Najważniejsza jest jednak zabawa, którą jego i rodzeństwa zajączków uczy tata- w JA JESTEM, która wspiera wiarę w siebie, indywidualność, uczy życzliwości i równości. 


Najpiękniejsza w tej książce jest magia słów. Każde ma tu znaczenie. Nawet imię, Filip, to przecież inne określenie dla zająca. Język prosty, ale piękny, literacki. Krótkie rozdziały i mądre dialogi. Jest w tej opowieści prawdziwa magia. 

Na końcu publikacji znajdziemy wskazówki dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, jak czytać książkę. To nie tylko ciekawe, ale też wychowawcze opowiastki dla dzieci. Nauka takich wartości jak empatia, grzeczność, przyjaźń czy indywidualizm. 

Książeczka ma piękną szatę graficzną. Elegancka twarda oprawa, która kryje karty ozdobione ilustracjami Klary Wicenty. Dzieci mogą zrobić także teatrzyk z Filipem, instrukcja znajduje się na ostatnich stronach, tam też znajdziemy postacie z książki do wycięcia. 


Uwielbiam gdy słowa czarują! Kiedy sprawiają, że świat staje się lepszy, dzięki którym możemy się czegoś nauczyć. W tej książeczce mamy prawdziwie magiczne połączenie: piękne słowa, cudowne ilustracje i życiowa mądrość. 

16 komentarzy:

 1. Lubię takie ksiązeczki :) mozna je wykorzystać bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dopadnie tak książka i słowa mają uczyc wtedy są wartościowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna książeczka - sama chętnie ułożyłabym ją na własnej półce...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią się z nią zapoznam, gdy nadarzy się okazja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś czuję, że byłabym oczarowana <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne wydanie, super jest ta książeczka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne ilustracje i ciekaw tematyka. Spodobałby nam sie

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocza jest ta ksiażeczka, mam słabość do zimowych opowieści i zimowych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger