×

Lata wspomnień

Wakacje czy urlop to taki niezwykły czas, kiedy czujemy się wolni i szczęśliwi. Wyjeżdżamy bliżej lub dalej, a każdą chwilę chcemy zachować na zawsze. Pstrykamy mnóstwo fotek, a później... zalegają przez lata na dysku, zapomniane i zakurzone. Odłożone, na kiedyś to ogarnę. Fajnie jest jednak wydrukować swoje wspomnienia.Uwielbiam, gdy nadchodzi lato, a czekam jeszcze na swój urlop, wracać do tych poprzednich. Kocham oglądać zachody słońca, uśmiechnięte buźki dzieciaków i to jak bardzo się z roku na rok zmieniają. Lubię jednak trzymać te wspomienia w dłoni, a nie oglądać je na ekranie komputera.


Fotografia daje nam możliwość zachowania tych chwil na lata, ale często my sami się ich pozbywamy, nie drukując ich i nie utrwalając na papierze. Z naszej pamięci te letnie marzenia ulatują dość szybko i już następnego lata nie pamiętamy szczegółów. Z pamięci naszych komputerów mogą zniknąć nagle. Wystaczy awaria, zalanie, a nawet zapasowy dysk może po prostu się zepsuć. Papier, to pewne, wytrzyma dużo więcej. 

Ostatnio jednak pokochałam minimalizm i nie bawi mnie drukowanie setek zdjęć i pakowanie ich w albumy. To podwójna robota- najpierw przebić się przez tysiąc pstrykniętych fotek, a później jeszcze, już wydrukowane, układać je w albumie. O wiele bardziej lubię fotoksiążki- zajmują mało miejsca, od razu wybierając, mogę je układać na kartach książki, dodawać napisy i grafiki.

Za kilkanaście lat fajnie będzie obejrzeć wszystkie nasze rodzinne wyjazdy. Możemy też podarować dzieciom taką fotoksiążkę jako prezent na 18, zanim pojedzie na swoje pierwsze dorosłe wakacje, niech powspomina te dziecięce. 
4 komentarze:

 1. Bardzo lubię zdjecia, ale robię ich tak dużo, że przestałam wywoływać :( To chyba błąd!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł z fotoksiążką uważam za bardzo udany, przyjemnie jest wracać do wspomnień w takiej postaci. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również mam sentyment do wersji papierowej zdjęć. Jednak cyfrowe to nie to samo. Moje półki uginają się pod ciężarem albumów

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam oglądać zdjęcia w albumach a nie na komputerze to zupełnie inny wymiar

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger