×

Gdyby Kopciuszek był cyborgiem... Cinder- Marissa Meyer


Która z nas, będąc dziewczynką, nie zaczytywała się w baśniach i nie marzyła by zostać Kopciuszkiem? By w pięknej sukni pójść na bal i zatańczyć z samym księciem? Od tamtego czasu nasze marzenia o księciu z bajki zderzyły się z rzeczywistością, ale znów możemy powrócić do tego świata wyobraźni. Na miarę naszych czasów. Cinder Marissy Meyer, to Kopciuszek z przyszłości.

Linh Cinder nie ma łatwego życia. Mieszka z wredną macochą i dwoma przybranymi siostrami. Niestety nie zna swojej prawdziwej rodziny. Po tajemniczym wypadku, by ocalić jej życie, przeszła wiele operacji i zmieniono ją w cyborga. Ma metalowe protezy, a ciałem steruje przy pomocy panelu sterowania. Może dzięki temu jest zdolnym mechanikiem (jako jedyna w rodzinie pracuje i utrzymuje dom). Tak zdolnym, że ze swoim androidem zgłasza się do niej sam książę Nowego Pekinu- książę Kai.

Dziewczyna jest zafascynowana młodym następcą tronu, ale próbuje nie dopuścić do siebie tych uczuć, nie tylko ze względu na swoje ciało. W mieście panuje śmiertelna choroba- litumoza, na którą nie odnaleziono jeszcze antidotum. Zapada na nią też młodsza z przybranych sióstr Cinder, jej jedyna przyjaciółka. Wściekła macocha zgłasza główną bohaterkę jako ochotnika do testów nad antidotum, a tam okazuje się, że dziewczyna jest odporna na chorobę. Dlaczego? Kim tak naprawdę jest? I co wspólnego z epidemią ma niebezpieczny lud Księżycowych?

Ta powieść jest tak fascynująca, jak główna bohaterka. Autorka stworzyła ciekawy świat przyszłości, ponad wiek po IV wojnie światowej, Nowy Pekin. Zagadkowa choroba i tajemniczy lud Księżycowych, który potrafi wpływać na ludzkie uczucia. I historia miłości bazująca na baśni. Zderzenie świata przyszłości z klasyczną opowieścią o miłości. Przerażająca wizja nowej rzeczywistości w zestawieniu z prawdziwymi uczuciami, która znamy od początków świata. 

Książka z pewnością podbije Wasze serca, tak jak podbiła moje. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, którego premierę Papierowy Księżyc zapowiedział już tej wiosny. Czy Cinder znajdzie, tam gdzieś w przyszłości, swoje i żyli długo i szczęśliwie?

4 komentarze:

 1. ja tam czytałam jak mała dziewczynka Baśnie Braci Grimm ;) były tam księzniczki, ale im się nie przytrafiały zbyt dobre rzeczy ;) Anna Karo

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się ta wersja Kopciuszka skojarzyła ze światem mangi, którą lubiłam oglądać będąc dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kopciuszka kojarzę z inną książką, którą jutro zrecenzuje Zwykły Tata :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow. Takiego kopciuszka to ja jeszcze nie widziałam. Jakie emocje! Zapisane na liście do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger