×

Kalendarz adwentowy DIY Last Minute

Wczoraj wieczorem, gdy już położyłam dzieciaki spać, usiadłam na kanapie zmęczona po pracy i całym dniu i pomyślałam, że ten rok szybko przeleciał i już jutro mamy grudzień. GRUDZIEŃ! A ze mnie taka zła matka, że nie zrobiłam moim dzieciom kalendarza adwentowego. Nie kupiłam nawet takiego z czekoladkami! Skandal. Z racji tego, że dzisiaj mam wolne, postanowiłam, w ostatniej chwili, zrobić kalendarz adwentowy. Szybko i łatwo. Taki adwentowy last minute :)

W zeszłym roku bawiłam się z rolkami po papierze toaletowym i wycinałam bombki z papieru kolorowego (zobacz nasz zeszłoroczny kalendarz adwentowy). W tym roku nie miałam tyle czasu. Wymyśliłam po prostu kopertki na sznurku. Nie chciałam pchać na każdy dzień słodyczy, ale wymyśliłam, że w każdą z nich włożę 1-2 puzzle, a adwentowym zadaniem będzie to czego moim dzieciom brakuje- cierpliwość. W oczekiwaniu na Gwiazdkę i prezenty- jeden złożą sobie same. W tym roku jeden komplet puzzli, gdyż Emil jest jeszcze trochę za mały na ich układanie. Słodkości też się co któryś dzień trafiły. 

Pomysł na kalendarz ewoluował w trakcie tworzenia. W połowie stwierdziłam, że przydałaby się jakaś ramka, by ułożyć coś na kształt choinki i się jakoś trzymał, bo zawiesić w domu nie bardzo jest gdzie. Wykorzystałam tył obrazka, który kiedyś wisiał u nas w salono-kuchni, a teraz nie mamy na niego miejsca na ścianie. Dodałam też kolorowe lampki (a byłam przekonana, że kupowałam białe :P). Koperty ozdobiłam stempelkami, ponumerowałam, zrobiłam dziurki i nawlekłam na sznurki. Nasz szybki, robiony na ostatnią chwilę kalendarz adwentowy. 

Co potrzebujesz?:
- 24 małe koperty
- dziurkacz
- sznurek
- ramka+ gwoździe
- prezenciki do środka- drobne słodycze lub puzzle jak u nas
- dekoracje- lampki, naklejki, wstążki- wedle uznania

Jak zrobić kalendarz adwentowy w ramce?:
1. Ponumeruj koperty i zrób w nich dziurki dziurkaczem.
2. Zapakuj niespodzianki do kopert.
3. Wbij gwoździki w brzegi ramki (u mnie 5 z każdej strony, co 10 cm).
4. Nawlecz koperty na sznurki i przywiąż je do gwoździ.
5. Udekoruj- możesz przewlec lampki przez koperty, jak zrobiłam to ja :)


A Wy robiliście kalendarz adwentowy?

3 komentarze:

  1. Super pomysł na kalendarz i schowanie do kopert puzzli.
    U nas w tym roku tylko taki z czekoladkami i książka - po jednym roździale na każdy dzień.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja drugi rok z rzędu idę na łatwiznę. Rok temu kupiłam w KIKu gotowe torebki i tym razem też je wykorzystaliśmy :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger