×

Mama za obiektywem: jesień


Uwielbiam robić zdjęcia. Często łapię się na tym, że patrzę kadrami. Widzę coś przed sobą i myślę na ile sposobów zrobiłabym zdjęcie. Utrwalać wspomnienia, łapać chwile, zatrzymywać momenty... Dlatego prawie zawsze mam przy sobie aparat.

Nie jest to żaden profesjonalny sprzęt. Zdjecia robię smartfonem lub hybrydą. Przy czym aparat w telefonie mam bardzo słaby, a hybryda jest jedną z najtańszych i mam ją dopiero 1,5 roku. Wcześniej robiłam zdjęcia zwykłym kompaktem. Nigdy się tego nie uczyłam, nie skończyłam żadnych kursów, nawet internetowych. Po prostu- patrzę i robię zdjęcie. Nie ważne jaki masz sprzęt, ważne jak patrzysz. Uważam, że to nie aparat robi zdjęcie, tylko osoba, która stoi za obiektywem. I nawet takie zrobione starym telefonem może być cudowne. 

Lubię robić fotki wszystkiemu. Naturze, dzieciom, przedmiotom (szczególnie książkom). Czasem wkurzam się na sprzet, bo zoom za mały, bo hybryda się psuje, bo telefon nie daje rady w pomieszczeniach. Częściej jednak udaje mi się uchwycić ten moment, jedyny i niepowtarzalny, wyjątkowy. Jednym się podobają, innym nie- ja je lubię. 

Wymyśliłam sobie wczoraj jesienną sesję. Mieliśmy po prostu iść na spacer i porobić fotki z kolorowymi liśćmi w tle. Polka jest teraz w takim wieku, że trudno jej zrobić udane zdjęcie. Na widok aparatu zaczyna pozować, wychodzi zbyt sztywno, czy z dziwną miną. Lubię więc jej robić zdjęcia z zaskoczenia, przypadkiem, mimochodem, wtedy wychodzi pięknie i naturalnie. Emil z kolei jest ciągle w ruchu, jednak takim szkrabom najprościej robi się zdjęcia. Oni zachwycają się wszystkim i uśmiech im z twarzy nie schodzi. On nie zapozuje i trzeba się za nim sporo nabiegać.To właśnie moje dzieci lubię fotografowac najbardziej. 

Jest więc trochę jesiennie, bardziej dziecięco. Jest zamyślona Polka i rozchichotany Emil. I mama za obiektywem.


A Wy lubicie robić zdjęcia? Patrzycie na świat kadrami?Pola:
sukienka- Lupilu, Lidl
kalosze- CCC
rajstopki- Pepco
spinki korony- 5.10.15

Emil:
czapka- H&M, z drugiej ręki
koszula- Mango
kurtka- C&A
spodnie- H&M, sh
buty- Bartek, z drugiej ręki

10 komentarzy:

 1. Cudownie! Uwielbiam jesień i wszystko, co jesienne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Był taki moment w moim życiu, że zapałam miłością wielką do fotografii :) Dlatego rozumiem twoje emocje, piękne kadry, powodzenia w rozwijaniu pasji. A fotografie można wszystkim robić,tylko światło niech będzie łaskawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne pamiątki. Ja zawsze wyrzucam sobie, że zbyt mało mamy zdjęć, że nie będę miała jak przywoływać wspomnień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna jesien i czar opadlych lisci <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Polka lubi pozować? Zazdroszczę :) Moja córka ucieka przed aparatem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam bardzo słaby sprzęt..... też marzy mi się coś lepszego ;). Piękne zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne masz te zdjęcia! I zgadzam się z tobą, że nie aparat czyni fotografa.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger