×

Ojciec...


Ojciec. Połowa rodzicielskiego teamu. Niezwykle ważny w życiu dziecka, a w szczególności syna. O relacjach ojciec-syn opowiadają polscy pisarze: Cichy, Dukaj, Engelking, Małecki, Muszyński, Orbitowski, Szczerek, Szostak i Witkowski.

Zbiór opowiadań Ojciec ukazał się w Bibliotece Newsweeka. Znane literackie nazwiska podjęły opowieść o tej wyjątkowej więzi: ojca i syna. Każde z nich jest inne, każde pokazuje indywidualny styl autora, każde wywołuje emocje. Miłość, nienawiść, bezsilność, brak porozumienia, wstyd... 
Ojciec jest bohaterem, czy tylko człowiekiem? Jak widzi go dziecko, a jak dorosły syn? Niektóre historie są wzruszające, inne zabawne, kolejne pełne goryczy. 

Zazwyczaj to kobiety piszą o rodzicielstwie, lecz tym razem zrobili to mężczyźni. To zupełnie inne spojrzenie na ten temat, całkowicie odmienne, niż dotychczas. Czuć w tych opowiadaniach nie tylko emocje, ale też powagę w stosunku do tematu. To głos mężczyzn, mówiący że relacje z ojcem są równie ważne, jak z matką.

Polecam nie tylko facetom, ale także kobietom, by spróbowały zrozumieć. Żeby nie umniejszały roli ojca i nie odsuwały mężczyzn od ich rodzicielskich obowiązków i praw. By chwilę spojrzały na to wszystko po męsku. 

Pozornie zwyczajny temat, ale bardzo ważny. Ojciec. Rodzicielskie historie z męskiej perspektywy w najlepszym stylu genialnych polskich pisarzy.

5 komentarzy:

 1. Dziękuję za tę recenzję! Nie wiedziałam o tej książce, a niesamowicie mnie zachęciłaś. Uwielbiam opowiadania, uwielbiam Jakuba Małeckiego, uwielbiam takie tematy :) Na pewno sięgnę!
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ cieszą takie komentarze! Dzięki nim widzę sens w tym co robię :)

   Usuń
 2. No właśnie. Dużo kobiet umniejsza rolę ojca i to jest błąd. Ojciec przed odsuwanie od dziecka ma poczucie, że jego rola jest nieistotna i później dziecko ma problemy w nawiązywaniu więzi i w komunikacji ze swoim ojcem. Kobiety trąbią tu i tam jak to z tym macierzyństwem jest, a ojców już o zdanie na temat tacierzyństwa nie zapyta :/ Smutne to, ale niestety prawdziwe. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa pozycja. Tak często gloryfikuje się matki, a zapomina o ojcach. Nazwiska znane i bardzo lubiane z chęcią przeczytam co Panowie mają do opowiedzenia :)
  Book Beast Blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, ciekawa jestem jej bardzo. :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger