×

Nasza Wielkopolska: Jezioro Pamiątkowskie


Nie pamiętam kiedy byłam tam poprzednio. Może, gdy z dziewczynami oblewałyśmy tuż przed maturą zakończenie liceum? Może później jeszcze raz? Zdecydowanie nie był to kierunek, który obieraliśmy chcąc wypocząć nad jeziorem. Kiedyś na plaży w Pamiątkowie nie było nic oprócz pomostu. Kiedyś, bo dziś to świetne miejsce na wypoczynek.

Plażę w Pamiątkowie zmodernizowano dopiero w zeszłym roku (wygrana w projekcie budżetu obywatleskiego z 2014 roku), ale jakoś umknął mi ten fakt. Pewnej pięknej majowej soboty Ojciec Mateusz przypomniał nam o tym i zaproponował by wykorzystać słoneczny dzień oraz sprawdzić czy warto wracać tam latem.
Plaża przeszła totalną metamorfozę. Z trawy zrobił się piasek, czyli prawdziwa plaża, na której można usiąść z wiaderkiem, łopatką i budować z dziećmi zamki z piasku. Usiana jest plastrami drzewa. Te bardzo się moim dzieciakom spodobały. Wchodzili na nie i skakali. Jeśli zapomnimy o dziecięcym plażowym sprzęcie, to kupimy go w wypożyczalni. W niej też możemy wynająć rower wodny, kajak lub leżaki. 
Kwestię toalety również rozwiązano- znajduje się ona przy Beach Barze. Czyli załatwimy tu także inne potrzeby- możemy coś zjeść lub kupić napoje i możemy spędzić na plaży cały dzień. Trochę cienia znajdziemy w altanie. Są tam też stoły piknikowe, więc wygodnie zjemy swoje kanapki. 


Zmiana pamiątkowskiej plaży mnie zaskoczyła. Bardzo pozytywnie. To teraz fajne miejsce. Latem pewnie zatłoczone, ale chętnie będziemy ją odwiedzać. Zresztą na zdjęciach zobaczycie jak tam jest pięknie. Piasek i woda zaledwie 10 miut jazdy samochodem od domu. Nic nam więcej nie potrzeba. 


Zobacz także- Projekt Nasza Wielkopolska:

15 komentarzy:

 1. Szukam nazwy tej plaży a to to w Pamiątkowie haha, cóż za nazwa :) świetnie! :)

  Zapraszam :) ZAPRASZAM Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. No to macie świetne miejsce tak blisko:) sama bym się nad taką wodę wybrała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz może pod nosem, więc masz jeszcze lepsze miejsce blisko ;)

   Usuń
 3. Super mieć takie miejsce pod nosem... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę świetnie. Będziemy tam często jeździć, jeśli pogoda dopisze.

   Usuń
 4. Rewelacja, fajnie że macie takie miejsce w swojej okolicy :) Pomysł na naprawdę dobrze spędzony rodzinny dzień, czy chociażby popołudnie :) No i ten piasek...!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super!!! Latem do szczescia nic wiecej nie potrzeba!

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie mam całkiem niedaleko, a jeszcze tam nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tego miejsca nie znałam - a widzę, że warto je odwiedzić. Może kiedyś tam wpadniemy, kiedy znów znajdziemy się (choćby przejazdem) w Waszych rejonach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjna miejscówka! Mnie właśnie na naszym terenie brakuje jezior, bo mamy tylko Zalew Czorsztyński, nad którym w sezonie są tłumy :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to macie góry na wyciągnięcie ręki i cudowne widoki :)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger