×

Historia pewnej paczki + Konkurs: Jak być wspaniałymi rodzicami?


Paczka. Mniejsza lub większa rzecz do wysłania. Niby proste, ale gdy jest się matką, to jakaś dalsza wyprawa w tym celu nie napawa optymizmem. Szczególnie z dwójką dzieci. Jak wysłać przesyłkę szybko, sprawnie, bez marnowania czasu na stanie w kolejce, a wykorzystać go na zabawę na placu zabaw? Opowiem Wam historię pewnej paczki...

Była sobie pewna paczuszka. Zwykła, niezwykła, zwyczajna przesyłka. Paczka, którą pewna Mama musiała wysłać. Niestety owa Mama zazwyczaj nie ruszała się z domu bez dzieci. Tatuś, jak to tatusiowie mają w zwyczaju, często w różnych godzinach przebywał w pracy, więc mama mogła wyskoczyć sama tylko wcześnie rano lub pod wieczór, a wysłanie przesyłki bywa wtedy niełatwe. Mogła też zabrać ze sobą dzieci w ramach spaceru, ale trudno jest wybrać się gdzieś dwójce rozbrykanym maluchom, jeżeli nie jest to plac zabaw. Tak więc, paczuszka czekała na decyzję i na chwilę czasu na tę wyprawę. 

Mama spotkała jednak koleżankę, która zaradziła temu problemowi.
- A to nie wiesz, że teraz można nadać Paczkę w RUCHU?- spytała mamina koleżanka.
- W ruchu? Ale jak to w ruchu?- nie zrozumiała Mama.
Koleżanka więc wytłumaczyła: - W każdym kiosku RUCHU, możesz nadać paczkę. Bez mozolnego wypisywania druczków, bo wszystko wypełniasz na stronie, przez internet- drukujesz tylko etykietę i przyklejasz. Możesz też wygenerować sam kod nadania, spisać kod na kartce i zanieść do najbliższego kiosku wraz z paczką. A odbiorca smsem dostaje powiadomienie o tym, że jego paczka czeka na odbiór w punkcie. Szybko i sprawnie, paczka w ciągłym ruchu, bez stania w kolejce. Bo czy widziałaś kiedyś kolejkę w kiosku?
Mama przyznała, że nie widziała, podziękowała koleżance za poradę i postanowiła, że w ten sposób nada swoją przesyłkę.


W domu Mama sprawdziła o co z tą Paczką w RUCHU chodzi. Okazało się, że faktycznie- przesyłkę można nadać w dowolnym z kiosków RUCH (i tam odebrać), szybko i sprawnie, a sama usługa oferowana w wyjątkowo korzystnej cenie. Na stronie Paczka w Ruchu utworzyła etykietę, nakleiła na paczce i zawołała dzieci. Tę wyprawę mogą odbyć razem- po prostu w drodze na plac zabaw weszli na kilka chwil do pobliskiego kiosku i za moment już mogli cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu. Paczka poszła w RUCH i jej nadanie nie było już problemem.


Czas. To, co dla nas rodziców jest bardzo cenne. Każde stracone 20 minut kumuluje się i zabiera nam chwile spędzane z dziećmi, których i tak nie mamy za wiele. Dlatego warto sobie życie ułatwiać tam, gdzie to tylko możliwe. Sama niejednokrotnie wybierałam opcję nadania i odbioru Paczki w RUCHU. Odbioru, gdyż to korzystna opcja wysyłki w wielu sklepach internetowych i dla mnie najszybsza- nasz kiosk otwarty był od godziny 6, mogłam już z samego rana odebrać zamówione towary, nawet w niedzielę, kiedy kioski również są otwarte. Nadanie zaś to kilka minut wydruku etykiety z internetu i po prostu przekazanie paczki dla Pani w kiosku. A cena? Wyjątkowo atrakcyjna!

A Wy jak ułatwiacie sobie życie w codziennych czynnościach? Jak nadajecie paczki?

Mam dla Was konkurs, którego sponsorem jest właśnie RUCH SA oraz Partner Księgarnia Merlin.pl, a przesyłka z nagrodą zostanie nadana właśnie w ten szybki i przyjemny sposób.
Konkurs trwa od 12 do 20 kwietnia 2017, nagrodą zaś jest pakiet książek ufundowany przez księgarnię Merlin: Jak być wspaniałymi rodzicami:Jak być wspaniałym tatą? Jak być wspaniałą pracującą mamą? i Jak być wspaniałą mamą? oraz zestaw gadżetów od sponsora.
A zadanie konkursowe jest następujące: Napisz krótką historyjkę, wierszyk czy po prostu kilka zdań ze słowami: ruch, paczka, kiosk. Jeśli zostawiasz komentarz anonimowo koniecznie się podpisz i zostaw do siebie jakiś namiar (np. adres email).

Czas na wyniki: Nagrodę zdobywa Aneta S. 


Życzę Wam miłej konkursowej zabawy i paczek w ciągłym ruchu :)

16 komentarzy:

 1. Kiedy paczkę szybko chcesz,
  Dobrą przesyłkę tylko wybierz.
  Szybkim Ruchem kliknij klik,
  żeby dobry punkt wybrać w mig.
  Rano na telefon sms przychodzi,
  a Ty od kiosku z paczuszką odchodzisz.
  Morał jest prosty i publicznie znany,
  Chcesz szybko paczkę? Wybierz dostawę w Ruch i paczkę zawsze mamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie lubie tego typu udogodnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Filip bardzo lubi książki,
  Wydajemy więc pieniążki.
  W Internecie zamawiamy,
  Paczkę w Ruchu wybieramy.
  Szybkie to jest no i tanie,
  Lepsze niż na poczcie stanie.
  W kiosku paczkę odbieramy,
  więc w kolejkach nie czekamy.
  Opcja dla mnie to wspaniała,
  Zawsze chętnie wybierana.
  aneta.sawicka05@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. nigdy nie nadawałam paczki w ruchu - właściwie to sama nie wiem dlaczego....
  skoro to takie łatwe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już kilkakrotnie wysyłałam- bardzo szybki sposób

   Usuń
 5. U mnie w pobliżu kiosku ruchu niestety nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zdecydowanie bardziej wolę kurierów ;) Może i trochę drożej (14zł płacimy za wysyłkę), ale wygoda na maksa bo nie muszę się w ogóle z domu ruszać, kurier spod drzwi odbierze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie nie ma domofonu, w dodatku mieszkam w podwórzu, więc wizyta kuriera u mnie to skomplikowana sprawa. Musi dzwonić na telefon, a ja musze do niego wyjść, żeby otworzyć drzwi. No i trzeba na niego czekać. A kiosk mam dwa domy dalej i idę, kiedy chcę i jak mi pasuje :)

   Usuń
 7. Fajny pomysł z tymi paczkami - z tym że w naszej wiosce nawet kiosku mie ma, niestety ;) Ale jeśli ktoś mieszka w mieście to faktycznie duże udogodnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha, u nas nie ma kiosku ;) Najbliższy - 20km mamy od domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, bałabym się zamawiać cokolwiek poprzez PwR. Zbyt wiele mam jej do zarzucenia - taki strach po pracy w Wydawnictwie na dziale reklamacji :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ruch to zdrowie! - powiadali
  Czy to duzi czy to mali.
  Owszem ruch! Nie długie stanie
  I w kolejce mozolne oczekiwanie.
  A po co? A na co? A czemu tak stać?
  A żeby paczkę do kogoś nadać.
  Na samą myśl mnie już boli głowa
  Bo stać w tych kolejkach nie jestem gotowa...
  Nagle do głowy wpadła myśl wspaniała!
  "A może tak paczkę w RUCHU bym nadała?"
  Na stronie wypełniłam etyketię sprawnie
  I pędem do kiosku, tuż obok dokładnie.
  Tak wysyłać paczki to przyjemność sama!
  Polecam każdemu - czy to tata czy mama.
  Pozdrawiam, NS 😊
  nb.szydlowska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiamy KIOSKI RUCHU gdyż to właśnie tam zawsze nadajemy i odbieramy PACZKI. Jesteśmy stałymi klientami, a moi chłopcy już z daleka widząc KIOSK wołają : mamo, mamo, idziemy po jakaś PACZUSZKĘ? i już mamy RUCH w interesie:D
  n.krzaszcz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie wysłałam przez Kiosk Ruchu. Trzba wypróbować ♡
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger