×

Wielka fontanna, czyli trzecia wyprawa Fikołka i Bródki + konkurs


W grudniu szczególnie celebrujemy tradycje i tworzymy nowe, te nasze, rodzinne. Również tradycją się staje, że Kupiec Poznański, w grudniu właśnie, wydaje bardzo poznańską książeczkę- o przygodach dwóch koziołków, z logo tego Centrum Handlowego- Fikołka i Bródki. W tym roku to już TRZECIA ich przygoda!

Za pierwszym razem koziołki zwiedziły Stare Miasto. Druga przygoda zaprowadziła ich już dalej, bo aż na poznańską Maltę. Tym razem szukają wielkiej fontanny.

Wszystko zaczyna się od zmian. W Kupcu Poznańskim trwa przebudowa i z parteru centrum ma zniknąć wielka fontanna. Koziołki są niepocieszone, bo gdzie one będą teraz moczyć swoje, zmęczone od ciężkiej pracy w logo, kopytka?

Ich rozmowę podsłyszał pewien niezwykły koń- Lucjan- niezwykły, bo ze skrzydłami. To Pegaz z dachu Teatru Wielkiego, czyli poznańskiej opery. Słysząc o problemach koziołków, zaprasza ich do siebie, bo tuż pod nosem, ma wielką fontannę, wśród parku i traw. 

Fikołek i Bródka następnego dnia postanawiają odwiedzić nowego znajomego i znów urywają się z logo. Mijają znane poznańskie fontanny, tę Neptuna na Starym Rynku i w kształcie żaglowca na Placu Wolności. Ale czy dotrą do fonatnny przed Teatrem Wielkim? I jakie budynki zobaczą po drodze?

O tym przeczytacie właśnie w książeczce Andromedy Wróbel z ilustracjami Anny Kaźmierak, a może i zaplanujecie krótką wycieczkę po Poznaniu? 

Jak zdobyć książeczkę o Fikołku i Bródce? Wystarczy, że pomiędzy 5 a 22 grudnia 2016 zrobicie zakupy w Kupcu Poznańskim za minimum 100 zł i zgłosicie się do stoiska promocyjnego na parterze centrum. Jest aż 1000 egzemplarzy do rozdania (do wyczerpania zapasów). Natomiast pierwszą część przygód koziołków możecie pobrać tutaj.

Książeczkę Wielka fontanna, czyli trzecia wyprawa Fikołka i Bródki, możecie zdobyć także biorąc udział w konkursie. 
1. Konkurs odbywa się na blogu www.nietylkorozowo.pl i trwa od ogłoszenia w dniu 14.12.2016 do 20.12.2016 do godz. 23.59
2. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć (w komentarzu) na pytanie: Jakie miejsce w Poznaniu i dlaczego, powinny zobaczyć koziołki następnym razem? (jeśli oddajesz komentarz anonimowo, nie zapomnij się podpisać)
4. Miło nam będzie jeśli udostępnicie post na FB lub zaprosicie znajomych do zabawy.
5. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 21.12.2016.
6. Nagrodą jest jedna książeczka Wielka fontanna, czyli trzecia wyprawa Fikołka i Bródki.

13 komentarzy:

 1. Książeczka wydaje się bardzo interesująca!

  OdpowiedzUsuń
 2. Poznański rynek i okolice Malty już znamy... Z chęcią wybrałybyśmy się z Koziołkami zobaczyć Wielką Fontannę... A następnym razem? Zdecydowanie muszą odwiedzić Muzeum Rogala... Bo to przecież świetomarciński rogal jest wizytówką tego miasta. No i przy okazji posłuchają trochę o historii i o gwarze :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mamy tę książeczkę od Kupca! Jest super :) zwłaszcza ze starszymi dziećmi można dzięki niej poznać nowe miejsca w Poznaniu, jeśli się ich wczesniej z dzieckiem nie odwiedziło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książeczce, brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie wpadła nam w rękę książeczka o Koziołku. Książek mamy dużo, naprawdę dużo, jednak pozycją którą recenzujesz wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książeczka :-) tyle można się z niej dowiedzieć a my nie znamy Poznania i bardzo chcielibyśmy poznać go właśnie z Fikołkiem i Bródka :-) jedyne co nam się kojarzy z Poznaniem to dwa uparte Koziołki :-) ale chętnie zwiedzilibysmy Zoo , Palmiarnie i Termy Maltańskie ;) Bardzo chcemy wygrać książeczkę :-) Życzymy Wesołych Świąt i zaciskamy kciuki , zapraszamy książeczkę na Święta bo będzie jej bohaterom bardzo dobrze u nas ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj a my ani jednej części nie mamy, tak to jest jak się do Kupca nie chodzi przed Świętami i się nie wie o promocjach... Szkoda że nie można książeczek normalnie kupić. Wersji komputerowych nie lubimy, to nie to samo co trzymać książkę w rękach ;)
  To może w kolejnej części koziołki odwiedzą poznańskie lotnisko?

  OdpowiedzUsuń
 8. Koziolki powinny odwiedzic cytadele. Dorota

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja jak zapytałam Syna gdzie wysłałby teraz Koziołki odpowiedział, że na Stadion Lecha Poznań :) Chciałby żeby Koziołki zwiedziły Stadion, zobaczyły mecz i prawdziwy pociąg, który stoi przed Stadionem.
  Katarzyna Jaskorzyńska

  OdpowiedzUsuń
 10. A może koziołki powinny udać się do poznańskiego zoo? byłaby to ogromna frajda dla młodszych czytelników móc wspólnie z nimi poznawać egzotyczne zwierzątka, a także przypominać onomatopeiczne dźwięki przez nie wydawane. Koziołki mogłyby także zajrzeć do mini zoo gdzie odwiedziłyby swoich kuzynów :-) Ada Safuryn

  OdpowiedzUsuń
 11. Marta Bujak. A ja zapraszam Fikołka i Bródkę na agrowczasy na Lubelszczyzne. Ale żeby nie odchodzic od tematu to celem podróży koziłków będzie wies o nazwie POZNAŃ, polożona w niedalekim sąsiedztwie Łukowa. Ne pewno w Poznaniu Wielkoposkim jest jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do zobaczenia, ale już troche zwierzaki je pozanły, teraz czas na odpoczynek od wielkomiejskeigo życia. Czas na odkrywanie "innej strony" Poznania. Czas poznac życie na wsi, poodychać świezym powietrzem, poznac zwyczaje Poznanikow z Lubelszczyzny, spróbowac regionalnych potraw, zobaczyc jak sie żyje innym koziołkom i zwierzątkom, pospacerowac po lasach, zrelaksowac się nad strumykiem. W chwili wolnej można odwiedzic bardzo blisko położoną Wolę Okrzejską. Tam urodził się Henryk Sienkiewicz i tam też znajduje się muzeum mu poświęcone, podobne do tego w rodzinnym mieście.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy ulicy Piekarskiej 5 w Poznaniu jest cudowny nowy mural z sybolem miasta ko zgadnie jaki to symbol ? Mural zajmuje 387 metrów kwadratowych i tam zapraszam Fiołka i Brudke

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie odpowiedzi świetne, dziękuję za udział w konkursie.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger